Mahindra prišla o víťazstvo v Mexiku na cieľovej čiare, Wehrlein bez pódia

Lucas di Grassi a Pascal Wehrlein
foto: © FIA Formula E

Mahindra zažila veľmi krutý koniec pretekov v Mexiku. Pascal Wehrlein pred poslednou zákrutou ešte viedol, ale napokon skončil až šiesty, pretože na posledných metroch už nemal k dispozícii dostatok energie. Jeho kolega Jerome d´Ambrosio skončil tesne za pódiom na štvrtom mieste.

Pre indický tím to bol zvláštny deň. Dostal na čelo priebežného poradia medzi stajňami a  d´Ambrosio sa vrátil na čelo klasifikácie jazdcov. Aj to sa však po nešťastnom finiši Mahindre pochopiteľne máli, pretože po pretekoch v Čile už druhýkrát po sebe bojovala o víťazstvo. Tentoraz o neúspechu rozhodli metre, ako vidíte na fotke.

Belgičan d´Ambrosio štartoval až s osemnástej pozície. Už v prvom kole však získal sedem miest a v treťom bol dokonca v prvej desiatke. Po červených vlajkách sa ďalej posúval vpred, pomohlo mu aj vypadnutie oboch Nissanov. Do cieľa prišiel pôvodne na piatom mieste, ale po treste pre Wehrleina, ktorý inkasoval päťsekundovú penalizáciu za skrátenie šikany pri súboji s di Grassim, poskočil na štvrtú priečku. Vďaka dvanástim bodom sa vrátil na čelo priebežného poradia.

„Je to pre nás rozporuplný deň. Myslím si, že Pascal bol v dobrej pozícii, aby preteky vyhral. Som z toho smutný, ale také sú preteky. Z môjho pohľadu boli úžasné. Štart zozadu, skvelé prvé kolo a potom takýto finiš. Som naozaj šťastný a je veľmi pozitívne, že sme v boji o titul,“ povedal staronový líder šampionátu.

Návrat k pretekom:

VIDEO: Mexické šialenstvo ovládol di Grassi, Wehrlein prehral na cieľovej čiare

Wehrlein zvládol kvalifikáciu fantasticky a získal svoju prvú pole position vo Formule E. Po štarte si udržiaval prvé miesto až do posledných metrov. Pred cieľom mu v aute nezostalo dostatok energie a po odvážnom manévri sa pred neho dostal Lucas di Grassi na Audi. Následne dostal mladý Nemec spomínanú penalizáciu a prepadol sa až na šieste miesto. Celkovo je piaty. Včera zajazdil najrýchlejšie kolo pretekov.

„Keď si odmyslím posledné kolo, tak som spokojný s tým, ako to šlo a takisto s mojou prvou pole position. Na začiatku sme tvrdo bojovali, takže sme spotrebovali viac energie. Preto som sa proti di Grassimu ťažšie bránil. Myslím si, že bez penalizácie by sme mali druhé miesto. Teším sa na ďalšie preteky,“ dodal nováčik.

Mahindra sa aj napriek strate víťazstva vrátila na priebežné vedúce miesto medzi tímami. „Mám zmiešané pocity. Aj keď vedieme v oboch hodnoteniach, nedokážem si pomôcť a som sklamaný, že nie sme na pódiu. Pascal podával počas víkendu výkon na tej najvyššej úrovni. A to sú ešte len jeho druhé kompletné preteky. Zaslúžil si ďalší pódiový finiš. Žiaľ, v troch doterajších pretekoch doňho Lucas di Grassu dvakrát narazil. Máme jedno z najsilnejších áut v poli a Jerome to dokázal ziskom štrnástich pozícií. Som hrdý na celý tím a v Hongkongu budeme bojovať,“ dodal šéf tímu Dilbagh Gill.