Mahindra sa bodovo dotiahla na vedúci Virgin a bojuje o oba tituly

Jerome d´Ambrosio
foto: © FIA Formula E

Mahindra sa v polovici sezóny dotiahla na Virgin, s ktorým po pretekoch v San-ja vedie priebežné poradie tímov. Zozadu však tejto dvojici dýcha na krk tandem Audi a DS TECHEETAH, ktorý stráca jeden, respektíve dva body. Aj to je jasným dôkazom o nesmiernej vyrovnanosti stajní vo Formule E.

Čína ponúkla súťažiacim náročné podmienky a ešte komplikovanejšie preteky. Jerome d´Ambrosio zvládol tréningy i kvalifikáciu solídne a štartoval zo štvrtého radu. Do cieľa prišiel na siedmom mieste, ale po dodatočnom treste pre Sébastiena Buemiho sa posunul na šiesty stupienok. Vďaka tomu stráca na lídra priebežného poradia, Antónia Félixa da Costu, len jediný bod.

„Bol to dobrý, ale nie skvelý deň,“ povedal po pretekoch d´Ambrosio. „Bodovali sme obaja, ale trochu nám chýbala rýchlosť, čo sa v pretekoch potvrdilo. Myslím si, že dnes rozhodovali maličkosti. Tie občas spôsobia, že vyzeráte dobre alebo priemerne. Všetky tieto detaily vieme zlepšiť a pred najbližšími pretekmi sa o to pokúsime.“

Návrat k pretekom v San-ja:

VIDEO: Premiérové preteky v San-ja vyhral pre domáci tím obhajca titulu Vergne

Pascal Wehrlein
foto: © FIA Formula E

Pascal Wehrlein sa v druhom tréningu „oprel“ o stenu a v kvalifikácii skončil deviaty. V pretekoch sa jeho pozícia príliš nemenila a napokon do cieľ dorazil ôsmy, po Buemiho treste sa posunul ešte o pozíciu nahor. „Celkovo to boli náročné preteky. V tréningu som spravil niekoľko chýb, čo trochu poznačilo náš víkend, najmä kvalifikáciu.“

„Samotné preteky neboli ideálne, neboli sme dostatočne rýchli. Dopadlo to tak, že namiesto útočenia sme sa pozerali do zrkadiel. Na konci sme mali aj šťastie v podobe niekoľkých incidentov na trati, ale chýbalo nám tempo. Pred ďalšími pretekmi musíme využiť čas na to, aby sme zistili, čo sa stalo,“ zhodnotil nováčik, ktorý uzatvára prvú desiatku celkovej klasifikácie.

Mahindra sa dostala na úroveň vedúceho Virginu a reálne bojuje o svoj prvý titul. „Mali sme solídny tréning i kvalifikáciu. Jednoznačne sme ukázali, že sme sa dotiahli a čo je najdôležitejšie, vyriešili sme problémy, ktoré sme mali v Hongkongu. V pretekoch sme trochu strácali, ale obaja naši jazdci si počínali dobre a získali body. To znamená, že Mahindra bojuje o oba tituly,“ povedal šéf stajne Dilbagh Gill.