Mahindra sa po kvalifikácii najprv tešila, Paríž jej však priniesol veľké sklamanie

Dilbagh Gill a Jerome d´Ambrosio
foto: © FIA Formula E

Mahindra po parížskej kvalifikácii najprv oslavovala, no po pretekoch sa musela uspokojiť s jediným získaným bodom. Postaral sa oň Jerome d´Ambrosio, ktorý skončil desiaty. Už tréningy priniesli množstvu ruchu a oba tréningy boli okrem žltých vlajok poznačené aj červenými.

Kvalifikácia dopadla pre indickú stajňu katastrofálne. Jerome d´Ambrosio doplatil na skutočnosť, že sa ocitol v prvej kvalifikačnej skupine. Po prvej štvrťhodine bol Belgičan desiaty. Po fáze za bezpečnostným vozidlom sa d´Ambrosio ocitol v nepríjemnej kolízii so Samom Birdom, ktorá ho odsunula na konečné sedemnáste miesto. Navyše, pilot Mahindry dostal za zavinenie incidentu dodatočný trest, po ktorom sa na štarte v Monaku posunie o tri miesta dozadu.

Po bodovej absencii sa d´Ambrosio prepadol z prvého na piate miesto priebežného poradia. „Myslím si, že som odjazdil jedny z mojich najlepších pretekov, takže je škoda, ako to dopadlo. Riskoval som a skúšal predbiehať, narazil som do steny. Občas to tak dopadne. Z tohto víkendu si aj tak môžeme vziať mnoho pozitívnych vecí. Rýchlosť auta bola neuveriteľná. Boli sme dobrí v kvalifikácii a v prvej skupine som bol najrýchlejší. Tempo v pretekoch bolo úžasné. Bojoval som tvrdo a stále som v hre o titul.“

Návrat k pretekom v Paríži:

Paríž: Frijns si vybojoval prvý triumf vo Formule E a bojuje o titul! (Video)

Pascal Wehrlein
foto: © FIA Formula E

Nováčik Pascal Wehrlein zvládol kvalifikáciu excelentne, v Super Pole dosiahol najrýchlejší čas a tešil sa z druhej pole position vo Formule E. O tú však prišiel po dodatočnom treste pre nepovolený tlak v pneumatikách. Na štarte sa posnul za svojho kolegu na poslednú pozíciu. Polhodinu pred koncom pretekov jazdil Nemec na trinástom mieste a po odchode bezpečnostného vozidla sa dokázal prepracovať na posledné bodované miesto.

„S autom som bol spokojný. Zatiaľ som sa v ňom v rámci tejto sezóny cítil najlepšie. Ukázali sme, akí rýchli dokážeme byť v pretekoch. V kvalifikácii sme dominovali. Okolnosti trestu podľa mňa neboli férové. Musíme ďalej pracovať a udržať sa v pozitívnom duchu. Hlavné je, že sme dosiahli zlepšenia v oblastiach, v ktorých sme to potrebovali. Znovu sme objavili našu kvalifikačnú rýchlosť i tempo v pretekoch. Potrebujeme pokračovať v správnom smere,“ dodal jedenásty jazdec celkovej klasifikácie.

Mahindra sa udržala na treťom mieste priebežného poradia. „Bol to konštruktívny deň. Ukázali sme, že sme prekonali predošlé problémy v mokrých podmienkach. V pretekoch sme mali potrebné tempo a boli sme veľmi rýchli. Z konca štartového poľa sme dosiahli body. Pascal a Jerome získali dokopy 25 miest. Blížime sa ku koncu sezóny a v Monaku sa sústredíme na to, aby sme sa posunuli vpred,“ povedal šéf tímu Dilbagh Gill.