Mahindra sa teší do New Yorku, kde verí v pozitívny záver sezóny

foto: © FIA Formula E

Mahindra je pred posledným víkendom sezóny v New Yorku na priebežnom piatom mieste medzi stajňami a túži po pozitívnom finále. Ani jeden z jazdcov indického tímu už nemá šancu na zisk majstrovského titulu. Aj preto sú ciele tímu skromné.

Jerome d´Ambrosio je v priebežnom poradí na desiatej pozícii. V roku 2017 prvé preteky nedokončil a na druhý deň skončil vo farbách tímu DRAGON siedmy. Vlani skončil trinásty a pre zmenu nedokončil druhé preteky. Teraz by chcel viac. „Dvojité preteky sú pre tím vždy náročné nielen fyzicky, ale aj mentálne. Vieme, že v pretekoch máme potrebnú rýchlosť. Kľúčové bude pre nás vydarené ráno a tréningy. Do sezóny sme vstúpili vynikajúco, ale v druhej polovici sme nevyužili ponúknuté príležitosti. Neprišli sme o výkon a to je hlavné. Potrebujeme sa vrátiť k tomu, s čím sme začali.“

Pre nováčika Pascala Wehrleina to bude opäť premiéra, tentoraz na newyorskom okruhu, ktorý je takmer totožný s tým minuloročným. „Teším sa do New Yorku, pretože trať vyzerá pekne a úplne sa líši od okruhov, na ktorých sme doteraz jazdili. Pôsobí sviežo. Myslím si, že hlavnou výzvou bude teplota batérie. Dúfam, že sa šiestykrát v tejto sezóne prebojujem do Super Pole a získam ďalšiu pole position, čo by bolo pekné. V iných formulových kategóriách som už zažil dvojité preteky a veľmi si ich užívam, pretože trávim v aute viac času,“ prezradil Nemec s maurícijskými koreňmi, ktorý je priebežne trinásty.

Najmä druhá polovica sezóny tímu Mahindra príliš nevyšla. Vlani sa mu však v New Yorku darilo a tak by mohol prísť dobrý výsledok spoza oceánu. „V New Yorku sa nám v predošlých dvoch rokoch darilo. Z historického hľadiska sa nám v dvojitých pretekoch zvyklo dariť. Poskytujú nám možnosť poučiť sa z predošlého dňa a zlepšovať potrebné veci. Tešíme sa na miesto, kde si to užívame a kde sa Mahindre vždy darilo,“ dodal šéf stajne Dilbagh Gill.

TIP: Sledujte nás na Instagrame