Mahindra si brúsi zuby na ďalšie pódium, bude v Mexiku úspešná?

Jerome d´Ambrosio
foto: © FIA Formula E

Mahindra zažíva vydarený vstup do piatej sezóny, keďže v každých z doterajších pretekov sa radovala minimálne z pódiového umiestnenia. Teraz bude mať šancu na natiahnutie tejto série.

Druhý muž priebežného poradia Jerome d´Ambrosio skončil v Čile po treste na poslednom bodovanom mieste. Vlani skončil v Mexiku ešte vo farbách DRAGONU na jedenástej pozícii. Premiérové preteky v tejto krajine v roku 2016 vyhral. „Zatiaľ jazdíme na rôznych typoch okruhov, ale naše auto fungovalo na každom z nich. To isté očakávam aj v Mexiku. Máme za sebou tri pódiové umiestnenia a pred týmto víkendom nechceme o nič menej. Pascal a ja sme ukázali, že dokážeme bojovať o čelo a v tom budeme pokračovať.“

Návrat k pretekom v Santiagu:

Mahindra pokračuje vo fantastickej sérii, nováčik Wehrlein bojoval o víťazstvo

Pascal Wehrlein má za sebou len dve podujatia, keďže v prvých pretekoch sedel v jeho aute Felix Rosenqvist. Premiéra v Maroku sa preňho skončila už v prvom kole a tak skutočne prvé preteky Formuly E zažil až v Santiagu, kde skončil druhý za víťazom Samom Birdom na Virgine.

„Teším sa späť do auta. Cítim sa v ňom a aj v celom tíme veľmi dobre. Výsledky sú zatiaľ dobré, ale vždy je priestor na zlepšenie. Aj keď Mexiko poznám, je to nový okruh a v simulátore som tvrdo pracoval, aby som nabral dostatočnú rýchlosť. Z hľadiska možného výsledku musím povedať, že možné je naozaj všetko,“ povedal nováčik, ktorému patrí priebežná deviata pozícia.

Mahindra je na tom dobre aj v tímovom hodnotení, pretože je druhá za vedúcim Virginom. „Je to pre nás jeden z najlepších štartov do sezóny. V Mexiku si musíme udržať tento trend. Máme konkurencieschopný balík, takže sa musíme sústrediť na pravidelné výsledky v prvej desiatke. Jeroma aj Pascala sme už na pódiu videli, ale radi by sme ich tam videli naraz. Pri správnom nastavení by sa nám to mohlo podariť,“ povedal šéf tímu Dilbagh Gill.