Mahindra si udržala štvrté miesto, zvažuje Rosenqvist odchod do IndyCar?

foto: © FIA Formula E

Mahindra mala úžasnú prvú polovicu sezóny, po posledných pretekoch je však rada aj za štvrté miesto v tímovom hodnotení. Felix Rosenqvist bojoval v prvej polovici sezóny o titul, napokon skončil na konečnom šiestom mieste.

Včerajšie preteky dopadli pre indickú stajňu vcelku dobre. Rosenqvist po slušnom výkone obsadil piate miesto a v konečnom rebríčku mu patrí šiesta pozícia. „Na mokrej trati to bola veľmi zaujímavá kvalifikácia. S tlakom v pneumatikách sme nemali problém a v tréningoch sme vyzerali dobre. V kvalifikácii sme však tento výkon nedokázali zopakovať. Deviate miesto na štarte bolo príliš zlé.“

„Mal som naozaj dobrý štart. Počas pretekov som si užíval boj s Mitchom. Skvelá boxová zastávka a druhý úsek. Bolo náročné dotiahnuť sa na ostatných, takže sme domov priniesli, čo sa dalo. Vzhľadom na naše problémy v druhej časti sezóny som však spokojný. Celkové štvrté miesto je dobrý výsledok a odchádzam so šťastnou tvárou,“ dodal Švéd.

foto: © FIA Formula E

Nick Heidfeld včera bodoval štvrtýkrát po sebe, keď skončil ôsmy. Medzi pretekármi obsadil konečnú jedenástu priečku. „Som rád, že som sezónu uzavrel na bodoch v sobotu i nedeľu. Pre tím som získal cenné body, ktoré nám pomohli udržať si štvrtú priečku. Veľmi sa teším, že v niekoľkých posledných pretekoch sa mi vrátila rýchlosť po náročnom strede ročníka. Vrcholom všetkého boli zábavné dvojité preteky v New Yorku s množstvom súbojov a manévrov.“

Mahindra uzavrela sezónu konečným štvrtým miestom medzi stajňami. „Bola to sezóna zmiešaných pocitov a skutočná jazda po horskej dráhe. Od neuveriteľne silného štartu sezóny, keď sme viedli obe hodnotenia, až po testovanie auta. Celkovo sme štvrtí. Ako tím sme dozreli. Zosilneli sme a sme múdrejší, vďaka čomu zvládneme ďalšie výzvy a snáď aj výhry. Teraz sa lúčime so štvrtou sezónou a prvou generáciou vozidiel. Vidíme sa v piatom ročníku s úplne novou beštiou,“ dodal šéf tímu Dilbagh Gill.

Zostane Rosenqvist v Mahindre?

Sympatický Švéd v rozhovore pre náš web na prelome mája a júna prezradil, že bude súčasťou Mahindry aj v budúcom ročníku. Teraz sa však objavujú protichodné informácie, podľa ktorých zvažuje odchod do série IndyCar, kde by mohol v roku 2019 absolvovať kompletnú sezónu s tímom Chip Ganassi Racing.