Mahindra testovala nový monopost M7Electro, Sims je so štartom spokojný (Video)

Foto: Mahindra Racing

Alexander Sims má za sebou prvé kilometre v monoposte Mahindry a podľa jeho slov to bol konštruktívny štart spolupráce. Brit to povedal v rozhovore pre The-Race.com.

Sims skompletizoval filmovací deň v novom monoposte Mahindra M7Electro na britskej vojenskej základni Abingdon Airfield. Pohonná jednotka bola navrhnutá a dodaná novým technologickým partnerom tímu, ktorým je spoločnosť ZF Group. Tá v minulosti spolupracovala s rôznymi tímami Formuly E.

Podľa pravidiel sa počas tohto testu mohlo odjazdiť len 50 kilometrov. Počasie bolo slnečné, čo prialo samotnému cieľu testovania. Okrem krúženia na trati sa britský pilot zúčastnil aj na testovaní sedadla, ktoré je pre pretekárov mimoriadne dôležité.

 

Nová posila tímu označila utorkový test za „veľmi konštruktívny prvý deň v mojom novom tíme. Boli priateľskí a profesionálni. Zopár dní som strávil v simulátore, aby som spoznal systémy Mahindry a maličké nuansy, ktoré sú v jednotlivých tímoch odlišné. Je ešte veľmi skoro, aby sme vedeli čokoľvek povedať o výkone nového auta, ale aj počas toho malého množstva najazdených kilometrov sa ukázalo, že to funguje tak, ako sme čakali. Teraz sa už teším na testy hlbšieho výkonu s väčším počtom kilometrov.“

Sims je zatiaľ jediným potvrdeným jazdcom tímu. Mahindra už skôr potvrdila, že jej doterajší pilot Jérôme d´Ambrosio nebude pokračovať v jej farbách. Horúcim kandidátom na zaplnenie uvoľneného miesta je Alex Lynn.

Mahindra angažovala bývalého šéfa Mercedesu pre vývoj pohonných jednotiek

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *