Mahindra útočila na oba tituly, všetko však zmarili Wehrleinove hodiny (Video)

Zdroj: Formula E

Veľké finále série Race at Hom Challenge prinieslo tímu Mahindra Racing trpké chvíle a sklamanie.

Pascal Wehrlein vstupoval do posledných pretekov ako líder a pred druhým Stoffelom Vandoornom z Mercedesu mal náskok štrnástich bodov. Včerajšok bol okrem iného špeciálny tým, že sa bojovalo o dvojité body. Nemec sa kvalifikoval na druhé miesto, ale už úvodné zákruty rozhodli o tom, že sa nestane virtuálnym šampiónom.

V tretej zákrute doplatil na množstvo kontaktov, ocitol sa v hodinách a klesol na 21. miesto. Potom to bola už len márna snaha o takmer nemožný výsledok. Do cieľa prišiel na deviatom mieste, čo mu na titul nestačilo. Navyše, po pretekoch dostal desaťsekundový trest za jeden z incidentov a klesol na dvanáste miesto. Po dobrých výkonoch skončil celkovo druhý s 24-bodovu stratou na Vandoorna.

 

„Dostal som úder zozadu a roztočil som sa, čo znamenalo, že som s tým nemohol robiť vôbec nič. Myslím si, že z hľadiska kvalifikácie a dobrého štartu som z mojej strany spravil všetko. V prvej a druhej zákrute to bol dobrý boj o titul, ale, žiaľ, po hodinách som mal po pretekoch. Chcem sa poďakovať Formule E za podporu a vytvorenie skvelej šou pre fanúšikov. Bola to dobrá zábava, snáď sme popri zábave prispeli aj k dobrej veci,“ dodal Wehrlein.

Včera sa v druhom kokpite predstavil Sam Dejonghe, ktorý nahradil svojho krajana Jérôma d´Ambrosia.  Belgičan skončil pri svojej premiére na sedemnástom stupienku. Mahindra skončila v tímovom hodnotení na treťom mieste, keď sa pred ňu na poslednú chvíľu dostalo BMW.

Rowland vyhral záverečné preteky, virtuálny titul pre Vandoorna (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *