Mahindra v Berlíne sklamala, šanca Rosenqvista na titul je už iba matematická

foto: © FIA Formula E

Mahindra si preteky v Berlíne predstavovala inak. Už predošlé podujatia v RímeParíži ukázali istý ústup z pozícii a šanca na zisk jazdeckého či tímového titulu je už len v rovine teórie.

Sobota sa pre indický tím pritom nezačala vôbec zle. Nick Heidfeld vyhral prvý meraný tréning. Kvalifikácia však priniesla komplikácie a štart nemeckého jazdca zo štrnástej priečky. Po dobrom štarte si dokázal udržať post a následne sa dostal o niekoľko pozícii vpred. V predposlednom kole bol jedenásty, ale po kolízii medzi Piquetom ml. a Lópezom sa dostal na posledné bodované desiate miesto.

„Bol to frustrujúci deň. Na druhej strane to však bola aj zábava, pretože som absolvoval množstvo súbojov. Človek však uprednostňuje súboje o pódium a nie o desiate miesto. Je ťažké o nich hovoriť, pretože ich bolo veľmi veľa. Je to veľký rozdiel, keď je okruh o kolo dlhší alebo kratší. Teším sa do Zürichu, čo budú moje domáce preteky,“ prezradil Nemec, ktorému patrí trináste miesto medzi pilotmi.

foto: © FIA Formula E

Felix Rosenqvist, ktorý už na budúci týždeň zavíta na Slovensko, sa len tesne nedostal do Super Pole, keď zajazdil šiesty najrýchlejší čas v kvalifikácii. Už v prvom kole prišla chyba švédskeho jazdca, ktorá ho posunula takmer až na samý chvost poľa. Z pätnástej priečky sa pred zastávkou v boxoch dokázal posunúť o dve miesta vpred. V turbulentnej druhej časti sa dokázal posunúť na jedenáste miesto, ktoré mu zostalo až do cieľa.

„Celkovo to bol náročný deň. Kvalifikácia bola dobrá. Zajazdil som dobré kolo a bol som sklamaný, že som sa nedostal do Super Pole. V pretekoch som sa snažil o manéver, ale v prvej zákrute sa mi zablokovali kolesá. Bol to risk. Bola to moja chyba, ale myslím si, že by sme sa dnes tak či tak trápili. Skončili sme 45 sekúnd za víťazmi, takže sa na to musíme pozrieť. Ďakujem každému za hlasy vo FanBooste. Teraz sa tešíme na Zürich,“ dodal tretí muž priebežného poradia.

Mahindra v Berlíne potvrdila klesajúcu formu a medzi tímami jej patrí štvrtá pozícia. „Náročný deň. Boli to preteky, v ktorých to od začiatku nefungovalo. Na trati sme sa snažili. Z hľadiska stratégie sme sa pokúsili o malú zmenu, aby sme sa dostali dopredu. Lenže ostatní jazdci predviedli zopár skvelých manévrov, takže výsledok nie je taký, aký sme očakávali. Teraz sa sústredíme na Zürich a na to, aby sme Mahindru vrátili tam, kam patrí,“ dodal šéf stajne Dilbagh Gill.