Mahindra v sobotu útočila na víťazný hetrik, zostala však bez bodov

Jérôme d’Ambrosio
foto: Formula E

Mahindra vyhrala Marrákeš E-Prix v predošlých dvoch sezónach. V sobotu mala šancu na víťazný hetrik, ktorý sa však nekonal.

Jérôme d´Ambrosio skončil v kvalifikácii siedmy. Len tesne mu ušla účasť v Super Pole. V prvej zákrute sa prebojoval na piate mieste, ale v tom istom kole následne klesol na desiaty post. Napokon skončil trinásty a v priebežnom poradí je ešte o päť pozícií nižšie.

„Som trochu sklamaný, pretože sme mali dobrú kvalifikáciu a je naozaj škoda, že sme nezískali body. Trápil som sa. Prvé kolo nebolo vôbec dobré. Bol som deviaty a potom som jednoducho nemal rýchlosť. Nedokázal som nič vyťažiť ani z útočného režimu. Potrebujeme pracovať a zistiť, ako to zvládať lepšie,“ dodal vlaňajší víťaz.

Pascal Wehrlein
foto: Formula E

Pascal Wehrlein sa trápil už v kvalifikácii, v ktorej po chybe obsadil šestnásty post. Po treste pre Robin Frijnsa sa posunul o jedno okno vyššie. Na začiatku pretekov predviedol niekoľko skvelých manévrov a posúval sa vyššie. Potom však prišiel defekt a nútená zastávka v boxoch. Na trať sa vrátil ako 22. a táto pozícia mu patrila aj v cieli. Priebežne je štrnásty.

„Víkend bol trochu náročný. Trápili sme sa s pneumatikami a v kvalifikácii som spravil chybu, po ktorej som bol v pretekoch v nevýhode. Po štarte som získal niekoľko pozícií, ale dostal som úder a následne defekt. Je to škoda, pretože ostatní jazdci, ktorí boli za mnou skončili veľmi ľahko na bodoch. Musíme pracovať na zlepšení,“ dodal nemecko-maurícijský jazdec.

Mahindra sa bodovo trápi v celkovej klasifikácii uzatvára prvú desiatku. „Nebol to výsledok, aký sme chceli a aký sme si zaslúžili. Jérôme mal dobrú kvalifikáciu. Vedeli sme, že Pascalov problém nebol v nízkej rýchlosti. Dokázal to absolútne najrýchlejším kolom pretekov. Marrákeš k nám tentoraz nebol taký štedrý ako doteraz, ale sme pripravení bojovať o ďalšie trofeje. Taký je motoršport. Každý deň sa učíme,“ dodal šéf tímu Dilbagh Gill.

V Marrákeši dominoval nový líder da Costa, Evans poskočil o osemnásť miest! (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *