Mahindra v sobotu zabojuje o tretie marocké pódium v sérii

Jerome d´Ambrosio
foto: © FIA Formula E

Mahindra vstúpila do aktuálneho ročníka výborným tretím miestom Jeroma d´Ambrosia v saudskoarabskom Rijáde. Indická stajňa by v tomto trende rada pokračovala aj v Marrákeši.

V doterajších dvoch pretekoch na marockej pôde sa Mahindre darilo na jednotku. V premiérovej Marrákeš E-Prix v roku 2016 skončil Felix Rosenqvist na treťom mieste a body si pripísal aj za víťazstvo v kvalifikácii. Švéd tento výsledok vlani ešte vylepšil, keď dokázal zvíťaziť. Teraz sa na mieste Rosenqvista, ktorý odišiel do IndyCar, v aute ukáže nováčik a bývalý pilot F1 Pascal Wehrlein.

Ďalší pretekár so skúsenosťami z F1 Jerome d´Ambrosio by v Maroku rád zopakoval pódiové umiestnenie z Rijádu. Belgičan sa postaral o to, že farby indickej stajne boli na pódiu v posledných štyroch otváracích pretekoch jednotlivých sezón. „V prvých pretekoch sme predviedli skvelé tempo a myslím si, že druhé pódium je jednoznačne dosiahnuteľné. Naším cieľom je zlepšovať sa v každých pretekoch. Podľa mňa budeme v Marrákeši silnejší ako v Rijáde. Je to náročný okruh. V posledných dvoch rokoch sa mi na ňom príliš nedarilo, ale chcem to zmeniť a teším sa na víkend. Som si istý, že dokážeme udržať predošlé dobré výkony tímu v Maroku.“

Návrat k pretekom v Rijáde:

Mahindra v Rijáde natiahla nevšednú sériu zásluhou d´Ambrosia

Premiéru v pretekoch Formuly E zažije Pascal Wehrlein, ktorý musel v Rijáde uvoľniť miesto Rosenqvistovi. Ten preteky po nehode zapríčinenej mechanickou poruchou nedokončil. „Teším sa na štart mojej sezóny a cítim sa byť dobre pripravený. Istý čas som strávil v simulátore a spoznával som inžinierov už od predsezónnych testov vo Valencii. Samozrejme, chcem byť čo najlepší a Jerome ukázal, že auto má na dobré výsledky. Chcem z neho dostať maximálny výkon v čo najkratšom možnom čase. Páči sa mi trať, pretože má niekoľko dobrých miest na predbiehanie. V simulátore šlo všetko výborne a myslím si, že to budú ďalšie zaujímavé a nepredvídateľné preteky,“ dodal Nemec.

Šéf tímu Dilbagh Gill očakáva náročnú výzvu. „Tešíme sa na návrat do Maroka. Je to trať, na ktorej Mahindra získala dve pódiové umiestnenia po sebe, vrátane víťazstva a pole position. Tím pracoval počas sviatkov veľmi tvrdo a snažil sa zistiť, prečo sme mali v prvých pretekoch poruchu. Po pódiu máme vysoké očakávania. Pascal zažije pretekársky debut v našom tíme, takže to bude veľmi vzrušujúci víkend.“

Počas nedeľných oficiálnych predsezónnych testov sa v tíme Mahindra predstaví bývalý pilot F1 Sergej Sirotkin. Po jeho boku uvidíme simulátorového a vývojového jazdca Sama Dejongha.

Mohlo by vás zaujímať:

Formulu E si vo farbách Mahindry vyskúša bývalý pilot F1 Sergej Sirotkin