Mahindra vyhrala vďaka d´Ambrosiovi už druhé preteky v Marrákeši

Jerome d´Ambrosio
foto: © FIA Formula E

Jerome d´Ambrosio sa dočkal tretieho víťazstva vo Formule E, prvého vo farbách Mahindry, kam prestúpil pred aktuálnym ročníkom. Zaujímavé je, že indický tím triumfoval na marockej pôde aj vlani, keď triumfoval Felix Rosenqvist, ktorý už nie je súčasťou stajne. Nováčik Pascal Wehrlein po kontakte preteky nedokončil.

Belgičan sa po štarte z desiateho miesta vďaka výborným manévrom a kolíziám ostatných pilotov dostal na piate miesto. Postupne sa prepracoval na tretiu priečku a po vzájomnej kolízii oboch vozidiel BMW sa ocitol na čele. Napokon sa radoval zo svojho tretieho prvenstva vo Formule E. Do cieľa prišiel o necelé dve desatiny sekundy skôr ako druhý Robin Frijns. Tretí skončil jeho kolega Sam Bird na Virgine. Zaujímavé je, že prvé dve výhry si d´Ambrosio príliš neužil, pretože vyhral dvakrát po dodatočnej diskvalifikácii Lucasa di Grassiho. Dnes si tak mohol naplno užiť pódiovú ceremóniu a vypočuť belgickú hymnu.

Návrat k pretekom:

BMW zahodilo dvojité víťazstvo, v Marrákeši milimetrový triumf d´Ambrosia na Mahindre

„Preteky boli naozaj plné tvrdých súbojov a boli nesmierne intenzívne. Aspoň tak sa mi to zdalo z kokpitu. Vedel som, že môžem dosiahnuť umiestnenie v prvej päťke, pretože v Rijáde bolo moje tempo výborné a tu takisto. Niektoré veci nám v pretekoch pomohli a toto víťazstvo pre tím veľa znamená, najmä po tvrdej práci počas uplynulých mesiacov. Je skvelé, že vediem celkové poradie. Dnešnú noc si užijeme, ale zajtra sa vrátime k práci,“ povedal Belgičan na margo zajtrajších oficiálnych nováčikovských testov.

Wehrlein pri svojej premiére vo Formule E nesklamal. V kvalifikácii sa len tesne nedostal do Super Pole a odštartoval ako siedmy. Žiaľ, jeho preteky ukončil Lucas di Grassi na Audi, ktorý pri brzdení do prvej zákruty po štarte zozadu narazil do Mahindry a to pre Nemca znamenalo koniec.

„Nebol to debut, aký som si prial, ale som rád za celý tím a za toto víťazstvo. Prvé dve podujatia ukázali, čoho všetkého je tento tím schopný. Je tu množstvo pozitívnych vecí. S kvalifikáciou som bol spokojný a cítil som, že moje kolo mohlo byť ešte lepšie, pretože som mal potrenú rýchlosť. Nanešťastie, po štarte bol jeden konkrétny jazdec trochu premotivovaný. Je to veľmi frustrujúce, ale teraz sa už sústredím na ďalšie preteky v Santiagu,“ zhodnotil dnešný deň Wehrlein.

Mahindra vďaka víťazstvo poskočila na druhé miesto v priebežnom hodnotení tímov. Spokojný tak môže byť šéf tímu Dilbagh Gill. „Z dnešného víťazstva sa veľmi teším. Marrákeš je pre nás jednoznačne výnimočným miestom, keďže sme tu vyhrali dvakrát po sebe. Som na to veľmi hrdý. Celý tím odviedol fantastickú prácu a Jerome odjazdil zrelé a brilantné preteky. Naša stratégia bola výborná, útočný režim sme využili v správnych chvíľach. Vďaka tomu mohol Jerome získavať výhodu. Pascala mi je ľúto. Kvalifikoval sa veľmi dobre a nebyť nárazu v prvom kole, som si istý, že sme mohli mať obe autá veľmi vysoko.“

Mahindra dostala po tréningu peňažný trest vo výške tisíc eur za nefunugujúci LED pás na svätožiare Wehrleina. Na vine bola zrejme vybitá batéria.

V zajtrajších oficiálnych nováčikovských testoch sa vo farbách Mahindry predvedie bývalý pilot F1 Sergej Sirotkin po boku simulátorového a vývojového jazdca tímu Sama Dejongha.

Jerome d´Ambrosio
foto: © FIA Formula E