Mahindra: Wehrlein prišiel o body po poruche, d´Ambrosio s trestom

Jerome d´Ambrosio
foto: © FIA Formula E

Mahindra sa napriek sľubnému začiatku v Berne nedočkala očakávaného výsledku v podobe bodového zisku. Jerome d´Ambrosio skončil po treste pätnásty a Pascal Wehrlein preteky po technickej poruche nedokončil.

Jerome d´Ambrosio sa v kvalifikácii trápil a napokon skončil tesne za prvou desiatkou. V deviatom kole dostal Belgičan trest v podobe prejazdu boxovou uličkou za zavinenie kolízie v prvom kole, po ktorej sa s pretekmi rozlúčil Robin Frijns z Virginu. Do cieľa tak prišiel až na pätnástom mieste.

„Dnes sme mali absolútne úžasnú rýchlosť. Bolo to zatiaľ naše najrýchlejšie auto počas sezóny a cítil som sa v ňom veľmi dobre. Je naozaj škoda, že sme nemohli bojovať, pretože aj napriek nie najlepšej kvalifikácii sme boli v hre o prvú šestku. Náš monopost je veľkým pozitívom a teraz sa sústredíme na to, aby sme v New Yorku ukázali, čoho sme schopní,“ povedal desiaty jazdec priebežného poradia.

Návrat k pretekom v Berne:

Vergne v Berne krvopotne ubránil prvé miesto a kráča za druhým titulom

Pascal Wehrlein
foto: © FIA Formula E

Wehrlein obsadil štvrté miesto v kvalifikácii. V jedenástom kole sa nemecký nováčik nachádzal na bodovanej pozícii, ale z hry ho vyradila technická porucha. Priebežne je trinásty. „Preteky v Berne som si zamiloval. Trať je jednou z najlepších, aké som vo Formule E skúsil. Vďaka dobrej rýchlosti som štartoval z druhého radu, preto som veľmi sklamaný, že sa mi nepodarilo obsadiť popredné miesto. Auto sa však jednoducho vyplo, keď som bol štvrtý, a preteky som nedokončil. Nevieme, či to bola porucha alebo následok nehody. V posledných dvoch pretekoch chceme byť na pódiu.“

Mahindra sa v posledných dvoch E-Prix trápila a získala len jeden bod. Aj preto je piata. „Sme veľmi sklamaní z premárnenej príležitosti. Celý deň sme boli rýchli, v tréningoch i kvalifikácii sme mali dobré tempo. Pascal bol rýchly aj v pretekoch, udržiaval si štvrté miesto a tlačil sa na pódium. Porucha ho však obrala o potenciálny stupienok. Jerome mal takisto dobrú šancu na body, ale trest mu to znemožnil. Naším cieľom je zachovanie si tempa v posledných pretekoch v New Yorku,“ zhodnotil šéf tímu Dilbagh Gill.

TIP: Sledujte nás na Instagrame