Mahindra zažila ďalšiu mexickú pohromu, Rosenqvist odstúpil z prvého miesta

foto: © FIA Formula E

Mahindra sa do Mexika vrátila s túžbou odčiniť minuloročné zlyhanie, ktoré vyústilo do vzájomnej kolízie tímových kolegov. Vtedy piloti indickej stajne nebojovali o čelo pretekov. Teraz sa však stalo niečo horšie. Felix Rosenqvist musel v priebehu pretekov odstúpiť pre technickú poruchu. Nebolo by na tom nič strašné, lenže Švéd bojujúci o titul bol v tom čase na prvom mieste.

Rosenqvist sa dostal na čelo vďaka čistému štartu a pred druhým Oliverom Turveym na NIO si udržiaval pohodlný náskok. Až do pätnásteho kola to vyzeralo z jeho pohľadu veľmi pozitívne. Lenže v spomínanom kole auto Mahindry spomalilo a následne úplne zastavilo. Išlo o poruchu systému na kontrolu batérie. Nasledovalo niekoľko resetovaní, avšak bez úspechu. Rosenqvist sa rozhodol zájsť do boxov, kde sa posadil do druhého auta. Vzhľadom na to, že táto výmena prebehla príliš skoro, nebola reálna šanca na dokončenie pretekov. Preto sa Švédovo snaženie napokon skončilo vjazdom do garáže.

„Bol to jeden z tých zriedkavých dní, keď môžem povedať, že všetko bolo perfektné. Od meraných tréningov až po kvalifikáciu. Bol som na čele s pohodlným trojsekundovým náskokom a zlepšovalo sa to. Bolo to asi pridobré, aby to bola pravda. Porucha však nebola v našich rukách. Potrebujeme sa odtiaľto pohnúť a vrátiť na čelo,“ povedal druhý muž priebežného poradia.

foto: © FIA Formula E

Nick Heidfeld prišiel na štarte o dve miesta, pretože sa snažil vyhnúť viacerým menším kolíziám. Niekoľko kôl po zastávke v boxoch začalo jeho auto vykazovať mechanické problémy a niekoľkokrát musel zastaviť a opäť sa pohnúť. Napokon však skončil v boxoch aj Heidfeld. Momentálne je v priebežnom poradí na desiatom mieste.

„Nebol to môj najlepší štart, boli sme v jednom balíku a ja som sa v prvej polovici pretekov snažil vyhnúť niečomu bláznivému Po zastávke v boxoch sa mi auto zdalo spočiatku v poriadku. Získal som niekoľko pozícií. Krátko nato ale prišiel technický problém a nedalo sa robiť nič iné, ako zájsť do boxov,“ prezradil Nemec.

Mahindra si tak z Mexika odnáša nulu, aj napriek tomu si však udržala druhé miesto v priebežnom hodnotení. „Bol to pre nás deň plný sklamania. Mali sme pole position aj pohodlné vedenie v pretekoch. Žiaľ, na Felixovom aute sa pokazila batéria. Sme však stále pozitívni, pretože sme mali auto, ktoré mohlo vyhrať,“ dodal šéf stajne Dilbagh Gill.