Mahindra zrejme prišla o reálnu šancu bojovať o tituly

foto: © FIA Formula E

Mahindra zažila v Paríži sklamanie. Felix Rosenqvist skončil ôsmy a Nick Heidfeld jedenásty. Aj preto klesli Indovia v hodnotení tímov na štvrté miesto.

Problémy prišli už v kvalifikácii, po ktorej štartoval Rosenqvist jedenásty a Heidfeld dvanásty. Štart prežili obaja jazdci bez ujmy. Rosenqvist sa postupne dostal pred Josého Maríu Lópeza, chybujúceho António Félixa da Costu a napokon aj pred Olivera Turveyho. Preteky zakončil na ôsmom mieste, vďaka ktorému si udržal priebežnú tretiu pozíciu.

„Bol to náročný deň, ktorý sa začal nehodou v tréningu. Nestála nás príliš veľa, ale zamestnala nás. V aute som nemal dostatok sebadôvery. Mali sme potrebné tempo na jedno kolo, ale bolo to trochu na hrane. Cítil som sa ako v krajine nikoho a nedokázal som spraviť viac. Cítil som, že to súvisí s traťou. Som si istý, že na ďalšej trati tento problém mať nebudeme. Musíme to prešetriť,“ dodal Švéd.

foto: © FIA Formula E

Heidfeld sa vďaka vydarenej stratégii posunul po výmene áut na jedenáste miesto, ktoré si udržal až do konca. „Plánovali sme zostať na trati trochu dlhšie a získať nejaké pozície. Fungovalo to, ale nie až tak dobre, ako sme dúfali. Získali sme iba jednu priečku. Páčil sa mi okruh, ale ako sme hovorili, ťažko sa na ňom predbieha.“

Zdá sa, že Rosenqvist o titul nezabojuje, keďže dvojica Jean-Éric Vergne a Sam Bird dnes získala veľký počet bodov. V tímovom hodnotení má Mahindra už takisto značnú stratu. Navyše, prišla o tretie miesto v prospech Audi.

„Dnes sme neboli v najlepšej forme, ale sme radi, že sme prekonali naše problémy so spoľahlivosťou a že obe autá došli pohodlne do cieľa. Nemali sme potrebnú rýchlosť, ale autu veríme a sústredíme sa na rýchlosť a spoľahlivosť,“ povedal po pretekoch šéf tímu Dilbagh Gill.