Mahindre dochádza dych, stále si však drží druhú pozíciu

foto: © FIA Formula E

Stajňa Mahindra si v uruguajskom Punta del Este udržala doterajšie pozície. Na body dosiahol len Felix Rosenqvist, Nick Heidfeld vypadol už na začiatku.

Rosenqvist sa v kvalifikácii trápil a stačilo mu to len na štrnástu pozíciu na štarte. Po trestoch sa však posunul na dvanáste miesto. Švéd prišiel na začiatku o dve pozície. Vďaka efektívnej jazde a vydarenej zastávke v boxoch sa však predral čoraz viac dopredu a napokon finišoval piaty. Celkovo je druhý s 30-bodovou stratou na prvého Jeana-Érica Vergna.

„Boli to náročné, ale zábavné preteky. Priemerný štart, vyhol som sa problémom. Od začiatku som však nebol dostatočne rýchly. Počas pretekov sme sa zlepšovali. Skvelá zastávka v boxoch. Druhý úsek bol naozaj dobrý. Mitch bol za mnou a poľom sme prechádzali veľmi rýchlo. Mal som poruchu. Nevedel som, koľko energie môžem spotrebovať, keďže počítadlo kôl nefungovalo. Bol som trochu stratený. Na konci sme sa dokázali dostať dopredu, pretože sme mali viac energie. Mal som na pódium, skončil som piaty,“ nechal sa počuť švédsky pilot.

foto: © FIA Formula E

Heidfeld mal počas svojho rýchleho kola v kvalifikácii nehodu. Napokon štartoval zo sedemnásteho miesta. Preteky sa však preňho po technickej poruche skončili. Auto sa vyplo a musel odstúpiť. Nemcovi patrí celkové jedenáste miesto v hodnotení jazdcov. „Na trati som bol len o čosi viac ako kolo. V druhom kole po prvej šikane som náhle stratil výkon a preteky som musel ukončiť.“

Mahindre patrí momentálne priebežné druhé miesto, čo šéf tímu Dilbagh Gill okomentoval nasledovne: „Teším sa, že sme v hodnotení jazdcov í tímov v polovici sezóny na druhom mieste. Máme silné auto schopné vyhrávať preteky. Máme za sebou tri a pol konzistentných mesiacov. Pred druhou polovicou sezóny je to pre nás dobré.“