Mahindru nezlomili ani tvrdé tresty, bodovali obaja jej jazdci

Pascal Wehrlein
foto: Formula E

Mahindru v sobotu nepokorili ani dva tvrdé tresty pre jej jazdcov, ktorí po výmenách prevodoviek štartovali z posledných miest štartového roštu. Navyše, čo sa týka penalizácií, nebolo to všetko.

Ešte pred pretekmi boli vo vozidlách Pascala Wehrleina a Jerome d´Ambrosia vymenené prevodovky. Tieto výmeny znamenali pre oboch prísne tresty. Podľa pravidiel sa mala belgicko-nemecká dvojica posunúť na štarte o 40 miest dozadu. Aby toho nebolo málo, Wehrlein musel ešte v pretekoch absolvovať prejazd boxovou uličkou a d´Ambrosio dostal desaťsekundový trest stop-and-go. V tej chvíli asi len málokto veril, že by mohla Mahindra bodovať.

Lenže, preteky v Mexiku boli skutočne dramatické a z 24 jazdcov prišlo do cieľa len 14. Wehrlein aj d´Ambrosio absolvovali svoje tresty hneď na začiatku a pomohol im aj výjazd safety caru, ktorý spojil celé pole dohromady. Nakoniec z toho obaja vyťažili maximum. Wehrlein finišoval pôvodne na desiatom miesta za Jamesom Caladom. Ten bol však následne diskvalifikovaný, čo posunulo Nemca na deviaty post a na desiatej priečke sa ocitol jeho tímový kolega.

Jerome d’Ambrosio
foto: Formula E

„Žiaľ, do toho víkendu sme vstupovali s veľkým trestom. Kvalifikácia bola dobrá a auto sa správalo takisto dobre. Myslím si, že sme mali potenciál na to, aby sme skončili na pódiu. Ale s takýmto trestom sme museli štartovať zozadu. Preteky boli veľmi zaujímavé. Získali sme zopár bodov a podľa mňa je to všetko, čo sme mohli dosiahnuť. Teším sa na Marrákeš,“ dodal d´Ambrosio, ktorý je v priebežnom poradí na osemnástom mieste.

Wehrlein k bodom z Čile pridal ďalšie v Mexiku a je štrnásty. „Bol to veľmi náročný víkend, keďže sme štartovali s trestami. Veci sa však vyvinuli veľmi dobre a je úžasné, že sme dokázali bodovať, že sme sa ako tím dali dokopy a absolvovali sme naozaj dobré preteky. Auto bolo dobré, teraz sú všetky problémy za nami. Naozaj si myslím, že Marrákeš bude pre nás novým začiatkom sezóny a veľmi sa naň teším.“

Mahindra sa zatiaľ potáca a patrí jej až desiate miesto medzi tímami. „Vedeli sme, že to dnes bude ťažké a že sa nesmieme vzdávať. Naše tempo bolo povzbudivé a opäť sme sa dostali do Super Pole. Sme jediným tímom, ktorému sa v tejto sezóne podarilo dostať do každej Super Pole. Ukázali sme, že sme rýchli. Smerujeme do Marrákeša, kde sme vyhrali posledné dve podujatia a odkiaľ máme krásne spomienky. Sme odhodlaní vrátiť sa späť do šiestej sezóny,“ povedal šéf tímu Dilbagh Gill.

Evans sa raduje z druhého triumfu vo Formule E, rovnako ako Jaguar (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *