Mahindru potiahol v Zürichu Heidfeld, Rosenqvist klesol na piate miesto

foto: © FIA Formula E

Premiérová Zürich E-Prix priniesla množstvo vzruchu. Takéto momenty niektorým tímom pomáhajú, iným zasa nie. Nick Heidfeld prišiel do cieľa na šiestom mieste. Felix Rosenqvist po viacerých problémoch finišoval so stratou jedného kola pätnásty.

Nepodarený deň v podaní indického tímu odštartoval niekoľkými chybami v kvalifikácii. Rosenqvist obsadil desiate miesto na štarte, Heidfeld až dvanástu pozíciu. Štart zvládla dvojica veľmi dobre. V sedemnástom kole sa však Rosenqvist ocitol v bariérach po incidente so Jeanom-Éricom Vergnom. Celá situácia bola posúdená ako pretekársky incident. Švéd musel zamieriť do boxov o čosi skôr a napokon skončil pätnásty.

„Myslím si, že začiatok dňa bol dobrý. Auto bolo veľmi dobré, zdalo sa byť dobre vybalansované. Dosiahli sme posun vpred. Potvrdilo sa to v tréningu, kde sme dosiahli najrýchlejšie kolo. Achillovou pätou bol fakt, že som bol v prvej kvalifikačnej skupine. Po štarte to bolo fajn, ale potom prišiel incident s JEVom. Myslím si, že neakceptoval fakt, že ho pred seba nepustím. Náhle som musel urobiť prudký manéver. Myslím si, že mal šťastie. Taká je realita,“ zhodnotil preteky smutný Rosenqvist, ktorý v priebežnom hodnotení klesol na piatu pozíciu.

Heidfeld sa vyhol akýmkoľvek kolíziám a predviedol veľmi dobrý výkon. Vďaka rýchlej zastávke v boxoch a trestom pre niekoľkých pretekárov dorazil skúsený Nemec do cieľa na šiestej priečke. „Šieste miesto v mojich domácich pretekoch, to nie je zlý výsledok. Túžil som však po pódiu. Boli to vzrušujúce preteky, najmä štart, ktorý bol trochu bláznivý. Dokázal som udržať auto v jednom kuse.“

foto: Pavel Šimek (Motorsport Revue) – pavluv.racing

„V prvom monoposte som sa trochu trápil, ale potom sa veci postupne zlepšovali. Profitovali sme z penalizácií a získali zopár dobrých bodov. Bolo to zatiaľ jasne najkrajšie podujatie, pretože dejisko je jednoducho nádherné. Ľudia stáli na každom možnom mieste. Som vďačný, že Švajčiarsko a Zürich prijali rozhodnutie hostiť preteky. Dúfam, že si ľudia užili preteky,“ dodal jedenásty pretekár aktuálneho poradia.

Mahindra si drží priebežné štvrté miesto medzi tímami aj pred poslednými dvojitými pretekmi v New Yorku. „Aj keď človek nedokáže nájsť na Zürichu chybu, pretože je to úžasné miesto, odchádzam s trochu trpkými spomienkami. Toto mesto považujem za svoj druhý domov. Dnes sme mohli získať veľa bodov, ale už teraz sa tešíme na budúcoročné preteky v tomto meste,“ nechal sa počuť šéf stajne Dilbagh Gill.