Majster sveta de Vries odchádza do tímu Alfa Romeo v F1, z príchodu Albona nebude nič, hlásia médiá

Nyck de Vries
foto: Daimler

Nová sezóna Formuly E s najväčšou pravdepodobnosťou prinesie situáciu, s akou sme sa v doterajšom priebehu série nestretli. Ôsmy ročník prebehne zrejme bez účasti obhajcu titulu a prvého majstra sveta Nycka de Vriesa. Mladý Holanďan prepíše históriu a bude prvým jazdcom, ktorý sa do F1 dostane vďaka svojím výkonom vo Formule E.

Ako informuje RaceFans.net, pohyby, ktoré sa očakávajú po tejto sezóne v F1, budú mať dopad aj na podobu jazdeckého zloženia vo Formule E. O tom, že novým kolegom Lewisa Hamiltona v Mercedese bude George Russell, sa hovorí veľmi dlho. Otázne však je, kto ho vo Williamse nahradí.

Ešte počas augustového berlínskeho finále sa vynorili špekulácie o tom, že by Russella mohol nahradiť jeden z dvojice jazdcov Mercedesu vo Formule E. Napokon to ale zrejme dopadne inak. K Nicholasovi Latifimu by sa mal pripojiť Alex Albon. Ten bol v poslednom čase spájaný s Nissanom ako náhrada za odchádzajúceho Olivera Rowlanda. Albonovi však zatiaľ Formula E nie je súdená, keďže niečo podobné sa odohralo aj pred tromi rokmi, keď oňho Nissan prišiel až priamo v dejisku oficiálnych predsezónnych testov.

Z pohľadu Formuly E je však zaujímavejšia situácia okolo Nycka de Vriesa. Aktuálny majster sveta by mal podľa spomenutého zdroja posilniť stajňu Alfa Romeo, kde by mal byť kolegom Valtteriho Bottasa. Ak sa tak stane, uvidíme prvú sezónu (s výnimkou premiérovej), keď na štartovom rošte nebudeme mať obhajcu titulu. Mercedes tak bude musieť nájsť pre Formulu E adekvátneho náhradníka.

Je otázne, ako veľmi mu na tom bude záležať, keďže po ďalšom ročníku nemecký konštruktér opustí Formulu E. Už teraz však tím okolo Iana Jamesa a Tota Wolffa hľadá možnosti, ako sa udržať v šampionáte aj bez podpory Mercedesu.

Čo bude s tímom po odchode Mercedesu? Začínajú sa zvažovať možnosti

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *