Máme auto na prvú päťku, myslí si da Costa z tímu Andretti

foto: © FIA Formula E

Pilot Andretti António Félix da Costa verí, že jeho tím bude môcť v zostávajúcich pretekoch sezóny atakovať priečky v prvej päťke. Momentálne patrí Američanom siedme miesto v hodnotení tímov. Portugalčan da Costa je jedenásty, jeho kolega Tom Blomqvist až sedemnásty.

„Potrebujeme to dať všetko dohromady ako tím, pretože vo Formule E sa chyby trestajú a všetko prebieha veľmi rýchlo. Musíme prestať robiť chyby, vrátane mňa. Ak zaznamenáme dokonalý deň, tak máme auto na prvú päťku. Zatiaľ ale nemáme rovnaké zdroje ako špičkové tímy. V stajni máme niekoľko úžasných ľudí a všetci odvádzame skutočne dobrú prácu,“ prezradil da Costa pre e-racing365.

Už v sobotu budeme sledovať piate preteky aktuálnej sezóny v Mexiku, kde bude kvalifikácia vzhľadom na podobu okruhu veľmi dôležitá. „Kvalifikácia je našou najslabšou stránkou, ale nemyslím si, že je to úplne férové. Ak sa pozriete na Hongkong, tak sme tam boli veľmi blízko k Super Pole. V Marakéši to mohlo byť podobné, ale havaroval som. V Santiagu sa nám príliš nedarilo, ale bolo to prvýkrát, že sme nemali rýchlosť. Dobré tempo sme však mali v pretekoch a získali sme body.“

Od piatej sezóny, ktorá prinesie niekoľko veľkých zmien na čele s autom druhej generácie, prevezme vstup Andretti značka BMW, ktorá navrhne a vyvinie vlastnú pohonnú jednotku. „Vývoj nového auta bude skvelou skúsenosťou a veľmi sa na to teším. Auto piatej sezóny bude zaujímavé. Faktom, že preteky absolvujeme s jediným autom a s príchodom veľkých konštruktérov, je to pre sériu veľký posun vpred,“ dodal 31-ročný pilot.