My máme nože a ostatní pušky, varuje pred sezónou Vergne

Jean-Éric Vergne

Jean-Éric Vergne očakáva náročný začiatok novej sezóny, ktorá štartuje v decembri. Francúzsky pilot to prezradil v rozhovore pre Autosport.com. Techeetah ako zákaznícky tím Renaultu nemá garantovaných vlastných pätnásť testovacích dní, ktoré majú k dispozícii továrenské stajne. Práve oficiálne predsezónne testy vo Valencii boli prvou šancou vyskúšať si novú pohonnú jednotku od Renaultu.

„Nemali sme žiadne testy. Máme novú pohonnú jednotku, ktorú sme spoznávali až počas spoločných testov. Takisto máme veľa práce na aute a jeho zdokonaľovaní, pretože všetky ostatné tímy tak už spravili. Ostatné stajne urobili veľký krok vpred, my nie. Takže si myslím, že to bude náročná sezóna, minimálne jej začiatok. Musíme pracovať oveľa tvrdšie ako ostatné tímy. Neočakávam, že prídeme do Hongkongu a zvíťazíme ako v Montreale. Začiatok bude trochu náročný. Je to ako ísť do vojny s nožmi, kým ostatní majú pušky. Každopádne, stále verím, že máme šancu a verím v schopnosti môjho tímu, ktorý sa môže vyrovnať Audi a Renaultu,“ prezradil Vergne.

Techeetah to medzi čoraz silnejšou konkurenciou nebude mať jednoduché. Audi pred sezónou posilnilo svoj vplyv v stajni ABT a BMW zvýšilo svoje angažovanie sa v tíme Andretti. „Renault, Audi či dokonca Jaguar majú oveľa väčšie rozpočty a viac nástrojov, ktorými môžu hrať pri vývoji a testovaní auta. My z tých vecí nemáme nič. Takže realisticky to bude veľmi, veľmi ťažké. Poďme tomu čeliť. Nepáči sa mi, že by sme mali hovoriť o tom, že ostatných porazíme len preto, že sme minulý rok vyhrali preteky. To nie je tento prípad. Tento rok budeme jasne outsidermi,“ dodal 27-ročný jazdec.

Zdroj: Autosport.com, foto: Sam Bloxham (LAT)