Máme stratu, ktorú budeme len veľmi ťažko doháňať, priznáva Jani

foto: © FIA Formula E

Nováčik Formuly E Neel Jani priznal, že jeho stajňa Dragon Racing má poriadnu stratu na ostatné tímy a že bude veľmi náročné dotiahnuť sa v tomto ročníku na konkurenciu. Švajčiar skončil v oboch hongkonských pretekoch na osemnástom mieste. Problémy mal aj jeho kolega Jerome d´Ambrosio. Americký tím je zatiaľ jediný, ktorý v dvoch úvodných pretekoch sezóny nebodoval.

„Teraz sme jasne tímom s najväčšou stratou,“ priznal Jani pre e-racing365.com a dodal: „Na rovinkách sme stratili zakaždým štyri desatiny sekundy. To je ako keby som išiel prvým sektorom na okruhu Spa v Porsche a porovnával to s Rebellionom. Vždy som vravel a vedel, že sa možno budem trápiť a že to bude náročné. Uvedomil som si to. Mojou referenciou môže byť Jerome, ktorý je osvedčeným víťazom. Mohol by som si robiť starosti, keby skončil okolo desiateho miesta. Problém však je, že skončil predposledný, takže kde som ja?“

Vývoj je vo Formule E veľmi obmedzený, preto má tím Dragon na čele Jayom Penskem len veľmi málo miesta na vylepšenia. Nováčik však verí, že si na novú sériu rýchlo zvykne: „Pri porovnaní so Jeromom si myslím, že som sa zlepšil. Stále sa však musím zlepšovať. Aspoň som sa dostal do prevádzkového okna. Problémom je to, že ako celok nie sme tak, kde by sme mali byť. Môžem robiť len to, že sa budem učiť jazdiť na okruhoch v pretekárskom móde. Musíme všetko zanalyzovať a pokúsiť sa to dohnať. Bude to však veľmi, veľmi náročné,“ dodal Jani.