Mark Webber je nadšený z príchodu Porsche do Formuly E

Porsche

Športový ambasádor Porsche Mark Webber si myslí, že Formula E bude extrémne vzrušujúcim miestom. Nemecká automobilka nedávno ohlásila budúci vstup do elektrickej kategórie.

„Je to všetko veľmi nové a myslím si, že to bol statočný človek, ktorý pred dvomi alebo tromi rokmi vedel, ako sa bude Formula E vyvíjať. Teraz je však už celkom jasné, že je to extrémne vzrušujúce miesto a aj dôvod, prečo doň vstupuje Porsche. Motoristické preteky v mestách – v čase, keď vyrastala naša generácia, niečo také nejestvovalo. Teraz ale prinášame podujatia k ľuďom, pretože mnoho pretekárskych okruhov nie je vhodných pre novú generáciu. Je pre nás skvelé mať príležitosť ukázať sa priamo pod ich nosom,“ povedal pre e-racing365.com bývalý pilot F1.

Porsche prichádza do Formuly E po úspešnej anabáze vo vytrvalostných pretekoch Le Mans. „Formula E je platforma, ktorá ukáže, čo sme sa naučili s 919-kou. Regenerácia energie, 800 voltov a všetky to vo vysoko nabitých situáciách. Motoršport to potrebuje, my to potrebujeme, a Formula E tiež. Nemôžete sa odučiť to, čo robíte počas pretekárskych nedieľ. Nehovorím o profesionálnej strane jazdca, ale o technickej strane z pohľadu tímu. Myslím si, že po príchode do Formuly E zistíme, aký je tento šampionát vyrovnaný, čo je pre nás dobré.“

„Myslím si, že vozidlá Formuly E sú z pohľadu jazdca zložité, samotné rozhranie je veľmi náročné.  Áno, v súčasnosti nie sú najrýchlejšie, ale to vieme. Bude pozitívne mať jedno auto na jazdca a viac energie. Každý sa na to teší. Bude to viac zrozumiteľné pre fanúšikov a budúcich užívateľov elektrických vozidiel. Ak sa pozriete na menoslov pilotov, je to pole veľkého kalibru. Neel Jani a André Lotterer budú takisto súčasťou ďalšej sezóny. Bude dobré sledovať, ako sa im bude dariť,“ dodal Webber na margo dvoch továrenských jazdcov Porsche.

 

Zdroj: e-racing365.com