Mark Webber po návšteve testov FE: Prišiel som o panictvo

Jaguar

Počas úvodných predsezónnych testov FE sa v Donington Parku ukázalo niekoľko známych osobností z motoršportového sveta. Jednou z nich bol bývalý pilot F1 a aktuálny jazdec WEC Mark Webber, ktorý prišiel podporiť svojho zverenca Mitcha Evansa. „Dnes som prišiel o panictvo. Je príjemné to tu sledovať. Je tu množstvo dobrých technológií a je to veľmi zaujímavé,“ zhodnotil austrálsky pilot.

„Autá a celá kategória majú za sebou dlhú cestu. Kalendár vyzerá veľmi zaujímavo. Myslím si, že na začiatku tu bolo množstvo skeptikov, ale všetci vieme, že je to éra hybridov a batérií, ktorá ovládne automobilový priemysel a pravdepodobne aj motoršport. Je tu kopa dobrých tímov a samozrejme, že o menách jazdcov škoda hovoriť. Je takisto pekné vidieť Mitcha v Jaguari,“ prezradil Webber.

Skúsený pretekár vie, že dôležitú úlohu pri propagovaní série dnes zohrávajú sociálne siete. „Pozrite, ak si vezmete MotoGP a ďalšie série, tak odvádzajú dobrú prácu, jednou z nich je aj Formula E. Všetci neustále porovnávame. Skúšame sa porovnávať s Formulou 1, ale niekedy si myslím, že to nie je to správne porovnávanie. Každý sa ešte len učí veci okolo elektronickej propagácie,“ dodal rodák z Nového Južného Walesu.

Zdroj: e-racing, foto: Adam Warner (LAT)