Mark Webber o vstupe Porsche do Formuly E: Nechcem, aby to znelo ako výhovorka

Mark Webber
foto: © FIA Formula E

Porsche vstúpi do Formuly E už v sezóne 2019/2020. Prvým ohláseným pilotom je Neel Jani, ktorý zatiaľ na meno svojho kolegu čaká. Ambasádor značky a bývalý pilot F1 Mark Webber tvrdí, že na nemeckú legendu nečaká v elektrickom šampionáte nič jednoduché.

Webber v rozhovore pre SPEEDWEEK prezradil, ako vníma príchod Porsche do Formuly E. „Aj keď táto elektrická séria obsahuje množstvo spoločných dielov, je tam množstvo technológií. Preto si myslím, že je to za dlhú dobu najkomplexnejšie motoršportové umenie, do ktorého Porsche vstupuje. Je to výzva dosiahnuť optimálny výkon pri maximálnej efektivite. Preto je tu toľko konštruktérov. Pole je momentálne veľmi vyvážené.“

Mohlo by vás zaujímať:

Mitch Evans by mohol po sezóne prestúpiť do Porsche

Nemecká značka nemá takú výhodu, ako jej konkurenti z rovnakej krajiny. BMW sa do Formuly E dostalo s pomocou tímu Andretti, Audi cez stajňu ABT a Mercedes sa pripravuje na príchod do elektrického kolotoča prostredníctvom tímu HWA. Porsche od októbra testuje pohonnú jednotku a už v marci by mali prebehnúť prvé testovacie jazdy. K dispozícii má pätnásť testovacích dní.

„BMW je momentálne najviac vpredu a ťaží predovšetkým z predošlého roka s tímom Andretti. Nechcem, aby to vyznelo ako výhovorka, ale my nemáme nijaké zahrievanie a musíme sa zaobísť bez toho. Musíme byť trpezliví, ale sme veľmi ambiciózni. Musíme sa okamžite uistiť, že sa nedostaneme do stavu frustrácie,“ dodal Webber, ktorý prezradil, že počas testovania ho v aute neuvidíme. Prispeje však svojimi radami.