Maro Engel po vypadnutí v Santiagu kritizoval Rosenqvista a Turveyho

foto: © FIA Formula E

Maro Engel si premiérovú Santiago E-Prix predstavoval inak. Po kontaktoch s Oliverom Turveym na vozidle NIO a neskôr s Felixom Rosenqvistom na Mahindre skončil pilot tímu Venturi už v úvode podujatia. Pritom v prvom kole Engel poskočil z jedenásteho na deviate miesto a zdal sa byť v dobrej forme.

„Pri brzdení do piatej zákruty som bol pri Turveym. Brzdil veľmi neskoro a prekrížil mi cestu. Len tak-tak som sa mu dokázal vyhnúť. Bol veľmi agresívny. V ôsmej zákrute som sa snažil zostať na vnútornej strane. Míňali sme sa z oboch strán a vo vlásenke sme boli vedľa seba. Jednoducho ma natlačil na stenu. Bol som naštvaný, pretože to bol tvrdý a naozaj zbytočný  náraz,“ povedal Engel pre e-racing365.

Ku kontaktu došlo pri výjazde z vlásenky. Po ňom bolo Engelovo auto poškodené. „Ak sa mi pokúšal nechať nejaký priestor, tak to bol veľmi zlý pokus. Pokúsil som sa zostať na trati a absolvovať ďalšie kolo. Felix na mňa tlačil pri vjazde do deviatej zákruty a pri výjazde ťukol do môjho ľavého predného kolesa, čo ma poslalo do bariér. S Felixom je to v poriadku a mohol využiť celú šírku, ale s Turveym to bol zlý príklad, ako pretekať. Vedel, že som bol pred deviatou zákrutou vo vnútri a rozhodol sa tak, ako sa rozhodol. Niet k tomu čo viac dodať,“ myslí si nemecký pretekár.