Marrákeš zrejme vypadne z kalendára kvôli sprísneniu tamojších opatrení

foto: Formula E

Formula E je vraj pripravená na scenár, v ktorom budú chýbať májové preteky v marockom Marrákeši. Tie sa mali konať 22. mája. Informuje o tom The Race.

Zástupca šéfa a spouluzakladateľ Formuly E Alberto Longo prezradil, že to s tamojšími pretekmi nevyzerá vôbec dobre. Maroko od utorka plánuje sprísnenie opatrení, keďže práve vtedy sa tam začína ramadán. Africká krajina hlási takmer pol milióna nakazených s takmer deväťtisíc úmrtiami. Na druhej strane je však jednou z najrýchlejšie očkujúcich afrických krajín.

„Pravdepodobne sa to skončí tak, že tam v máji nepôjdeme kvôli COVID-u. Preteky boli plánované hneď po ramadáne a vláda prijala ďalšie opatrenia, ktoré zosilnia obmedzenia. Požiadali nás, aby sme to v tejto fáze prehodnotili a možno preformulovali,“ vysvetlil Longo.

V súvislosti s marockými pretekmi jestvujú pochybnosti už dlhší čas. Je verejným tajomstvom, že tamojšia trať nepatrí u pilotov a tímov medzi obľúbené. Ak by svet nebojoval s pandémiou a mohli by sa uskutočniť preteky v centrách svetových miest, tak by sa o Marrákeši zrejme ani neuvažovalo.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *