Massa a Mortara sú pre nás tou najlepšou kombináciou, myslí si šéfka Venturi

foto: Venturi

Tím Venturi sa pripravuje na novú sezónu s jazdeckým zložením Felipe Massa a Edoardo Mortara. Šéfka monackého tímu Susie Wolffová prezradila, ako prebiehali testy a čo sa počas nich ukázalo.

Väčšina tímov testovala na španielskom okruhu Calafat, Venturi strávilo väčšinu času vo francúzskom Ales. „Myslím si, že je nevýhoda, keď testujete v izolácii, pretože neviete, kde sa v porovnaní s nimi nachádzate. Výhodou však bolo, že sme testovali blízko našej základne. Z hľadiska logistiky to bolo pre náš testovací program omnoho efektívnejšie. Nie som si ale istá, či vo Valencii uvidíme reálny obraz, pretože Valencia nie je mestský okruh. Je to normálna trať, čo znamená, že neuvidíme reálne náznaky toho, kde sa ostatní nachádzajú,“ povedala Wolffová pre e-racing365.

Bývalá škótska pretekárka očakáva, že medzi favoritmi na titul by nemalo chýbať Audi, ktoré vlani získalo tímový primát. „Počas môjho prvého víkendu v New Yorku v úlohe šéfky tímu na mňa Audi skutočne zapôsobilo. S ich zdrojmi a know-how, ktoré majú aj z iných šampionátov, si ich predstavujem ako jeden z našich cieľov. Chceme sa dostať sa na ich úroveň.“

O angažovaní Massu sme vedeli pomerne skoro, čakali sme len na meno jeho kolegu. Napokon sa ním stal Mortara, ktorý z tímu vytlačil Mara Engela. „Zdalo sa mi, že Edoardo do tímu lepšie zapadal. Nemyslím si však, že by sme ich vyslovene porovnávali. Myslím si, že Maro odviedol vo Venturi fantastickú prácu. Avšak s novým smerovaním tímu to v prípade Eda a Felipeho bude lepšie,“ povedala Wolffová pre Autosport.

Mortara sa sústredí len na Formulu E, tvrdí šéfka tímu Venturi

„Počas môjho pôsobenia v motoršporte som zistila, že jestvujú kombinácie, ktoré sú najlepšie. Ak charakteristiky, osobnosti a energie nie sú správne, môže to priniesť výsledky plné sklamania. Cítili sme, že Mortara a Massa prinášajú z hľadiska skúseností a ich charakteru najlepšiu možnú kombináciu. Dúfame v to,“ pokračuje šéfka tímu.

Vráťme sa ešte raz k testovaniu. Monacká stajňa by chcela lepšie výsledky ako v prvých štyroch sezónach. „Je to všeobecné chcenie, aby sme tím dostali viac dopredu a aby sme častejšie bojovali o čelo. Edovi som vysvetlila moju víziu. Viem, že sa tak nestane cez noc, tieto veci chcú čas, ale mám veľmi jasnú víziu o Venturi. A on je jej veľkou časťou. Prináša so sebou svoje know-how, svoje skúsenosti, nielen z Formuly E, ale takisto z jeho motoršportovej kariéry.“

„Vie priniesť na stôl veľmi veľa a samozrejme, na Felipeho sa môžeme dívať ako na jedného z najskúsenejších jazdcov v motoršporte. Ich kombinácia, ich otvorenosť a úprimnosť pri diskusiách dokazujú, že chápu, že ide o tím. Je to aj o tom, aby pracovali čo najtvrdšie. Máme skvelý technický tím, ktorý sa podaril zostaviť s viacerými vylepšeniami. Všetko to ide správnym smerom,“ dodala Wolffová.

Nepotrebuje, aby som jej diktoval, čo má robiť, tvrdí o šéfke tímu Venturi jej manžel Toto Wolff