Massa a Mortara zostanú v tíme Venturi aj v sezóne 2019/2020

Felipe Massa a Edoardo Mortara
foto: © FIA Formula E

Monacký tím Venturi chce aj v budúcej sezóne využívať služby aktuálnej jazdeckej dvojice Edoardo Mortara – Felipe Massa. Pre e-racing365 to povedala šéfka tímu Susie Wolffová.

Jediná žena, ktorá v súčasnej Formule E zastáva úlohu šéfky tímu, prezradila, že stajňa už nejaký čas vie, že k zmenám na jazdeckých postoch by prísť nemalo. V prípade Mortaru sa hovorilo o jeho možnom odchode do prichádzajúceho tímu Mercedes, najmä po jeho posledných testoch s nemeckým konštruktérom. Samotný pilot však reagoval, že na akékoľvek odhadovanie situácie je ešte priskoro. Massa podpísal pred touto sezónou s Venturi trojročný kontrakt a jeho situácia je tým pádom viac-menej stabilná.

„Vo Felipem a Edoardovi máme stabilnú jazdeckú dvojicu a tak to aj zostane. Vieme to už dlhší čas,“ povedala Wolffová, ktorá okomentovala aj vyššie uvedené špekulácie, že v Mercedese by sa mal Mortara predstaviť popri Stoffelovi Vandoornovi. „Myslím si, že niektorí ľudia hrajú strategický šach a neuvedomujú si, že sa žiadna šachová partia nekoná.“

Simona de Silvestrová a Susie Wolffová
foto: © FIA Formula E
Čo bude s de Silvestrovou?

Aktuálnou testovacou a vývojovou jazdkyňou stajne je od novembra Simona de Silvestrová, ktorá by mala zostať súčasťou tímu aj v ďalšom ročníku. „Simonu by som rada udržala v tíme, pretože je pre nás prínosom, v simulátore odvádza množstvo práce a pomáha nám posúvať sa vpred. Ona však má vlastný pretekársky program, čo je pre ňu dobré. Ešte pred konečným rozhodnutím sa musíme uistiť, že to bude vyhovovať všetkým stranám,“ dodala Wolffová.

Švajčiarska pretekárka len nedávno pre e-racing365 prezradila, že by sa rada vrátila do šampionátu v úlohe pretekárky. Skúsenosti s elektrickým kolotočom má, keďže v tíme Andretti absolvovala dvanásť pretekov. „V tejto chvíli som uprostred sezóny v Supercars, ale chcem využiť každú príležitosť na to, aby som sa opäť dostala do Formuly E a aby som tam mohla opäť jazdiť,“ dodala de Silvestrová.

TIP: Sledujte nás na Instagrame