Massa kolidoval s di Grassim a dostal trest, de Vriesovi hrozí dištanc (Video)

Lucas di Grassi a Felipe Massa
foto: Formula E

Po včerajšej Berlín E-Prix, ktorú vyhral Maximilian Günther, udelilo vedenie pretekov tresty viacerým pretekárom.

Jedným z previnilcov bol Felipe Massa z Venturi, ktorý dostal trest v podobe prejazdu boxovou uličkou za kolíziu s Lucasom di Grassim z Audi. V čase kolízie jazdili Brazílčana na bodovaných priečkach a di Grassi skončil v pretekoch napokon ôsmy. Naopak, Massa sa po prejazde boxovou uličkou prepadol až na devätnáste miesto.

Massa sa po pretekoch sťažoval na nerovnaké posudzovanie situácií zo strany vedenia pretekov. V stredu sa v podobnom súboji ocitol práve di Grassi s úradujúcim šampiónom Jeanom-Éricom Vergnom z DS Techeetah. Prvý menovaný zozadu „ťukol“ do Francúzovho auta, ktoré sa roztočilo. K penalizácii di Grassiho vtedy nedošlo a bývalý šampión prišiel do cieľa na ôsmom mieste.

Massa sa vo včerajších pretekoch prebíjal dopredu a s di Grassim bojoval o ôsme miesto. V jednej zo zákrut došlo ku kontaktu, di Grassi skončil v hodinách a prepadol sa o päť pozícií.

 

Massa krátko nato dostal spomínaný trest a skončil devätnásty. Pre The-Race.com povedal: „Je to nevyrovnané, to je problém. Chcem tým povedať, že mi je ľúto, že máme vo Formule E niekedy podobné nehody. Lucas sa takto snažil predbehnúť Vergna. Ja som si držal pozíciu a bol som na vnútornej strane. On sa ma pokúšal predbehnúť po vonkajšku, ale ja som bol vo vnútri a zákruta je v poriadku. On sa snažil takisto dostať do stopy.“

Podľa di Grassiho si Massa nezaslúžil trest, ale manéver svojho krajana považoval za nepotrebný. „Roztočil ma tým, že nosom narazil do môjho zadného kolesa. Myslím si, že pravidlá sú veľmi jasné. Ak niekoho zozadu roztočíte, musíte dostať drive-trough, takže riaditeľ pretekov podľa mňa odviedol dobrú prácu. Každopádne, nemusel to spraviť, pretože ja som akurát aktivoval útočný mód a mal som ešte štyri minúty. Bol by som ho predbehol na ďalšej rovinke.“

Nyck de Vries je blízko k dištancu

Pilot Mercedesu Nyck de Vries je blízko k dištancu, ktorý mu reálne hrozí. Nováčik včera dostal dodatočný trest a k výslednému času mu vedenie pretekov pripočítalo desať sekúnd za zavinenie kolízie s Reném Rastom z Audi. Holanďan má už deväť trestných bodov, pričom pri dvanástich bude musieť vynechať jedny preteky. Pilot Mercedesu dostal okrem toho napomenutie za zbytočne tvrdú jazdu počas súboja s Alexandrom Simsom z BMW.

Ďalší nováčik Sérgio Sette Câmara sa na štarte dnešných pretekov posunie o tri miesta dozadu za spôsobenie reťazovej kolízie s Jamesom Caladom z Jaguaru a Neelom Janim z Porsche.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *