Massa sa pred pandémiou ukryl doma v Brazílii: Myslím pozitívne, ale správy zo sveta sú strašidelné

Felipe Massa
foto: Formula E

Aktuálna pandémia koronavírusu prináša množstvo komplikácií a obmedzení, ktoré sa týkajú aj motoršportu. Mnohé svetové hviezdy sedia, rovnako ako my, doma a v podstate nemajú čo robiť. Jedným z nich je niekdajší vicemajster sveta F1 a aktuálny pilot stajne Venturi Felipe Massa.

Aj keď má 38-ročný Brazílčan svoju rezidenciu v Monaku, vzhľadom na zhoršujúcu sa situáciu v Európe odcestoval do Južnej Ameriky. Pre City A.M. prezradil viac: „Pre návrat do Brazílie som sa rozhodol pred niekoľkými týždňami, keď to všetko začalo rásť, najmä v Taliansku a vo Francúzsku. Tu je menej prípadov, ale v prvom rade tu mám celú svoju rodinu a trochu viac miesta.“

„Trénera mám na telefóne a trénujeme on-line. Vyhovuje to aj mojej manželke, mame, sestre, bratovi, ktorí s nami takisto trénujú. Rovnako tak aj priateľka môjho brata. Trénujeme všetci spolu. Spolu raňajkujeme, obedujeme i večeriame. Takisto sme mimo domova, ak chceme, pretože tu to nie je problém. Je to trochu lepšie, ako zostať zatvorený v apartmáne v Monaku, kde je navyše chladno,“ pokračuje Massa.

Nie sme tam, kde by sme chceli byť, priznáva šéfka tímu Venturi Susie Wolffová

„Snažím sa motivovať samého seba tréningom, ale som takisto s rodinou. Myslím pozitívne, ale samozrejme, že keď vidím správy, čo sa mi darí každý deň, tak je trochu strašidelné vidieť, čo sa deje vo svete. Nikto nevie, kedy sa to skutočne skončí, ale snažím sa myslieť pozitívne. Verím, že sa čo najskôr vrátime do normálneho života a k pretekom, ktoré tak milujeme,“ priznáva skúsený jazdec, ktorého najlepším výsledkom v doterajších osemnástich pretekoch v FE je vlaňajšie tretie miesto z Monaka.

Pilot Venturi si na elektrický monopost zvyká a neskrýva mierne sklamanie z doterajšieho pôsobenia v šampionáte. „Samozrejme, očakával som výraznejšie úspechy, než aké som zatiaľ dosiahol. Moja rýchlosť ma netrápi. Myslím si, že môžem byť rýchly, rozumiem autu a dokážem byť na dobrej úrovni. Trápia ma skôr chyby a veci, ktoré nefungovali správne. Sezónu som nezačal tak, ako som chcel. Po mojich chybách sme niekoľko bodov stratili. Za ďalšie straty mohli iné problémy či rozhodnutia, ktoré neboli správne.“

Aktuálna sezóna je prerušená a nikto nevie, kedy nastane jej reštart. „Počas tohto roka sme už aj tak prišli o niekoľko pretekov. Z viacerých príčin to bol hneď na začiatku Hongkong. Potom nasledovalo San-ja a následne aj všetky ostatné podujatia. Bol by som rád, keby sa to všetko skončilo a mohli by sme jazdiť podľa kalendára. Ale možno sa to nestane. Možno budú musieť zmeniť celý kalendár. Teraz je naozaj nemožné povedať, ako to dopadne,“ dodal devätnásty pilot priebežného poradia.

Líder šampionátu da Costa priblížil svoj režim v čase koronavírusu: Virtuálne preteky a gitara

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *