Massa zariadil prvé body pre Venturi v sérii Race at Home Challenge

foto: Formula E

Včerajší narodeninový oslávenec Felipe Massa získal prvé body pre Venturi vo virtuálnom šampionáte Race at Home Challenge.

Massa sa kvalifikoval na trináste miesto a po štarte získal päť pozícií. Vďaka dobrej obrane si udržal umiestnenie a v priebežnom poradí je ôsmy. „Môj kvalifikačný výkon nebol ideálny, ale z trinásteho miesta som mohol bojovať o body. Naša rýchlosť v pretekoch bola pozitívna a v prvej zákrute som sa dokázal dostať do prvej desiatky.“

„Od tej chvíle som mal ten správny rytmus a až do konca pretekov som si jazdil pohodlne na ôsmom mieste. S prvými pretekmi sezóny som veľmi spokojný a teším sa, že počas ďalších víkendov budem môcť nachádzať neustále viac a viac rýchlosti,“ dodal čerstvo 39-ročný Brazílčan.

Edoardo Mortara štartoval vedľa svojho tímového kolegu, ale krátko nato klesol na devätnásty post. Postupne sa dostával dopredu, napokon to stačilo len na štrnáste miesto. „Po vynechaní testovacích pretekov bolo pekné zažiť debut v tejto sérii. Zo štrnásteho miesta na štarte som začal dobre, ale kvôli nehode v prvej zákrute som sa prepadol o niekoľko miest.“

„Z chvosta pretekárskeho poľa som sa dokázal prebíjať dopredu, čo bolo naozaj veľmi povzbudivé. Som presvedčený, že ak by mi nevypršal čas, tak som mohol bodovať. Snáď sa mi to podarí v ďalších pretekoch,“ dodal taliansko-švajčiarsky jazdec.

Günther zvládol virtuálne preteky v Hongkongu a je lídrom e-šampionátu

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *