Massa získal pre Venturi dva body za deviate miesto, Mortara zapríčinil nehodu

Felipe Massa
foto: © FIA Formula E

Monacký tím Venturi zažil v Paríži náročné preteky, v ktorých bodoval len nováčik Felipe Massa, kým Edoardo Mortara po nehode vypadol.

Náročné poveternostné podmienky sa postarali o množstvo kolízií a nehôd, ktorým sa nevyhli ani jazdci Venturi. Kvalifikácia sa podarila Massovi, ktorý sa dostal do Super Pole a napokon štartoval zo štvrtej pozície. Brazílčan skončil v chaotickej E-Prix na predposlednom bodovanom mieste. V celkovej klasifikácii mu patrí šestnásta pozícia.

„Bol to veľmi náročný deň. Podmienky nám to neuľahčili. Mojím najväčším problémom v daždi bolo množstvo vody uprostred môjho priezoru, čo výrazne ovplyvnilo moje videnie. Neviem, prečo to tak bolo. Ešte sa mi to nestalo! Musel som jazdiť s otvoreným priezorom, takže som v daždi nedokázal ísť naplno. To zničilo moje šance, keďže som musel spomaliť. Raz som dokonca skončil v hodinách a prišiel som o pozíciu. Za deviate miesto sme získali zopár bodov, ale mohla to byť prvá päťka. Auto bolo v suchu skvelé, v daždi to bolo najmä o udržaní sa na trati,“ povedal nováčik Formuly E.

Návrat k pretekom v Paríži:

Paríž: Frijns si vybojoval prvý triumf vo Formule E a bojuje o titul! (Video)

foto: © FIA Formula E

Mortara obsadil v kvalifikácii desiaty post a v pretekoch to mal náročnejšie. Bol súčasťou viacerých kolízií a v 23. kole zavinil nehodu s Alexon Lynnom z Jaguaru, po ktorej sa preteky skončili pre oboch. Navyše, Mortara dostal dodatočný trest a v Monaku sa na štarte posunie o tri miesta dozadu.

„Moja kvalifikácia nebola ideálna, ale pred pretekmi to vyzeralo v poriadku. Začal som veľmi dobre a z desiateho miesta som sa dostal na siedme. Pri pokuse dostať sa pred Günthera som spravil chybu a prednou časťou auta som sa dotkol steny. Ku koncu pretekov som mal kontakt s Lynnom, keď som sa ho v trinástej zákrute snažil predbehnúť. Asi som bol prílišný optimista,“ povedal Švajčiar s talianskym pasom, ktorý je priebežne desiaty.

Venturi sa v hodnotení tímov udržalo na šiestom mieste. „Boli to veľmi rušné preteky. Na trati to bolo po občasných dažďoch a lejaku veľmi ťažké. Kvôli incidentom sme stratili šancu na dvojité body a to sa ťažko prehĺta. Najmä po Felipeho dobrej kvalifikácii a dobrom štarte oboch pilotov. V týchto podmienkach sa však môže stať naozaj všetko. Každopádne, hľadíme vpred a koncentrujeme sa na elementy, ktoré vieme kontrolovať. Pred našimi domácimi pretekmi v Monaku nás čaká veľa práce,“ povedala šéfka stajne Susie Wolffová.

Susie Wolffová
foto: © FIA Formula E