Max Verstappen si deň verejnoprospešných prác v Marrákeši užil

foto: FIA

Pilot F1 Max Verstappen si počas sobotných pretekov v Marrákeši odpracoval jeden deň verejnoprospešných prác. Holanďan pôsobiaci vo farbách Red Bullu dostal trest od FIA za napadnutie Estebana Ocona po vlaňajšej Veľkej cene Brazílie.

Rodák z belgického Hasseltu si tak musí odpracovať ešte jeden deň verejnoprospešných prác. V sobotu bol pozorovateľom medzi komisármi. „Bolo zaujímavé sledovať to z druhej strany. Normálne nemôžete stráviť celý deň s komisármi. Každý si robí svoju prácu a je dobré vidieť, aké náročné je prichádzať s dôležitými rozhodnutiami. Tie niekedy nie sú pre konkrétnu osobu príjemné, ale človek musí dodržiavať pravidlá. Myslím si, že je dobré zbierať rôzne skúsenosti, nielen sedieť v aute. Bolo to pre mňa veľmi konštruktívne.“

Verstappen vo vyhlásení FIA ďalej opísal svoje pocity z atmosféry šampionátu. „Samozrejme, že som Formulu E trochu sledoval v televízii, ale nikdy som nebol v padoku a musím povedať, že som si celý deň veľmi užil. Preteky boli nesmierne vzrušujúce. Tento šampionát jasne rastie a má množstvo konštruktérov. Myslím si, že je to skvelá séria,“ dodal pilot F1.