McLaren potvrdil svoj záujem o možný vstup do Formuly E

foto: Formula E

McLaren dnes potvrdil svoj záujem o možný vstup do Formuly E na konci budúceho kalendárneho roka. Britský konštruktér zvažuje svoj príchod od ročníka 2022/2023, ktorý prinesie vozidlá tretej generácie.

Formula E dnes potvrdila, že v súvislosti so spomínanou sezónou bola podpísaná dohoda o možnom vstupe McLarenu. Riaditeľ športového oddelenia značky, Zak Brown, ešte koncom minulého roka prezradil, že zvažuje vstup do Formuly E. Vzhľadom na plný počet dvanástich tímov, ktorý sa nezmení ani odchodom Audi a BMW, to zrejme nevyzerá na továrenskú stajňu.

Abt, ktorý spolupracuje s Audi, aj Andretti, ktoré zas kooperuje s BMW, plánujú zostať v šampionáte. Preto prichádza do úvahy možnosť postaviť na štart pretekársky tím, ktorý vznikne po spojení s už existujúcou stajňou. Stále sa však môže stať, že z aktuálneho menoslovu odíde ešte niekto ďalší. Možností je preto viacero.

McLaren nebude dodávateľom batérií, preto zvažuje vstup do Formuly E

Ak bude chcieť McLaren vstúpiť do série ako konštruktér, s vlastnou technológiu, musí sa do konca marca formálne zaregistrovať do zoznamu Medzinárodnej automobilovej federácie. Zatiaľ jediným potvrdeným tímom pre novú éru Formuly E je indická Mahindra.

„Formulu E sme už istý čas pozorne sledovali, sledujeme jej progres a budúce smerovanie. Príležitosť na vstup po ukončení kontraktu oddelenia McLaren Applied s FIA nám dáva dostatok času na rozhodovanie, či je pre nás Formula E vhodnou platformou do budúcna,“ nechal sa počuť Brown.

Zakladateľ a predseda série, Alejandro Agag: „Je to svedectvo o pretrvávajúcom vplyve tohto športu. Niektoré z najslávnejších mien motošportu už pôsobia vo Formule E a sme veľmi radi, že sa McLaren rozhodol zvážiť svoj potenciálny vstup.“

PODCAST: Nová sezóna štartuje koncom februára nočnými pretekmi v Rijáde

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *