McLaren potvrdil vstup do Extreme E od roku 2022! (Video)

Zak Brown a Alejandro Agag
foto: Extreme E

McLaren sa v roku 2022 pripojí k novej sérii Extreme E, ktorá má za sebou úvodné dve podujatia premiérovej sezóny.

Britský konštruktér vstupuje do šampionátu, ktorého výraznou snahou je zmiernenie klimatických zmien a zrýchlenie vývoja technológií. McLaren sa na štartovom rošte stretne s dvojicou bývalých jazdcov a šampiónov F1, Lewisom Hamiltonom a Jensonom Buttonom.

K nim treba prirátať aj ďalšieho majstra sveta F1 Nica Rosberga. Všetci traja menovaní vlastnia tímy v Extreme E. Zatiaľ najúspešnejším je Rosberg, ktorého dvojica Johan Kristoffersson a Molly Taylorová triumfovala v Saudskej Arábii i Senegale.

foto: Extreme E

„Budeme súťažiť proti veľkým menám, ktoré veľmi dobre poznáme z F1 a IndyCar, ale ako v každej sérii, v ktorej súťažíme, je náš cieľ jasný. Sme tam, aby sme vyhrali,“ povedal šéf McLarenu Racing Zak Brown, ktorý je v Extreme E už nepriamo zapojený ako spolumajiteľ United Autosports, ktorá spoločne s Andretti Autosport vytvorila spoločný tím Andretti United.

„Od chvíle, keď bol projekt Extreme E predstavený, som pozorne sledoval jeho vývoj. Našu pozornosť zaujal inovatívny formát tejto motošportovej platformy. Najmä schopnosť urýchliť našu vlastnú agendu zameranú na udržateľnosť. Zdieľame rovnaké priority dekarbonizácie, nulovej produkcie odpadu, diverzity a rovnosti,“ pokračuje šéf tímu.

McLaren pôsobí v F1 a IndyCar. Teraz prichádza ďalší projekt mimo F1. „Môžeme zaujať nové publikum, spojiť sa s novou generáciou fanúšikov . F1 vždy zostane centrom nášho sveta, ale týmto vstupom bude meno značky rásť a bude to skvelá podpora pre všetky naše programy.“

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *