Medzi Mercedesom, Audi či BMW to bude veľký boj, predpovedá Nico Rosberg

foto: © FIA Formula E

Šampión F1 zo sezóny 2016 Nico Rosberg patril k najsledovanejším osobnostiam počas pretekov v Berlíne. Nemec prehnal vozidlo druhej generácie ulicami nemeckej metropoly a postaral sa aj verejnú svetovú premiéru Gen2 na pretekárskom okruhu.

Po svojej jazde na trati Tempelhof prezradil, že ho ako pretekára už zrejme v aute neuvidíme. Momentálne je Rosberg investorom Formuly E a pre Autosport povedal, že momentálne netúži ani po úlohe šéfa niektorého z tímov.

„F1 som zanechal z viacerých dôvodov, najmä kvôli času. Bol by to obrovský záväzok a návrat k predchádzajúcemu spôsobu života. Všetci ostatní tomu obetujú svoje životy. Nemôžete to robiť ako vedľajšiu prácu. V tejto chvíli sa nevidím v takejto pozícii. Nový spôsob života, ktorý si veľmi cením, je pre mňa skutočným krokom vpred. Nechystám sa ho v dohľadnom čase opustiť. Ale človek nikdy nevie,“ zamyslel sa bývalý pretekár.

foto: © FIA Formula E

Rosberg následne vylúčil aj svoj návrat do pretekárskeho sedadla. „Je to pre mňa uzavretá minulosť. Teraz sú tu vzrušujúce nové dobrodružstvá. Je zábavné sedieť na tlačovke hneď pri Alejandrovi v inej pozícii ako doteraz. Mám za sebou stovky tlačoviek a teraz na nich sedím vo veľmi odlišnej úlohe. Je pekné rozprávať o rôznych pohľadoch a spájať sily s niekým ako Alejandro.“

Bývalý pilot Mercedesu v F1 sa vyjadril aj k príchodu nemeckej značky do série, ktorý sa uskutoční v ročníku 2019/2020. „Všetci poznáme Mercedes. Ako niečo robia, robia to správne. Preto som presvedčený, že sa im bude dariť. Je tu však aj Porsche, Audi a BMW. Bude to veľký boj a to hovoríme len o Nemecku. Budú tu aj ďalší úžasní konštruktéri. Čaká nás bláznivá bitka,“ dodal 32-ročný rodák z Wiesbadenu.