Mercedes aj Nissan by súhlasili s vytvorením novej podpornej série pre Formulu E

Sébastien Buemi
foto: Formula E

Tieto dni patria v zákulisí Formuly E okrem iného aj potenciálnej podpornej sérii, ktorá by nahradila neúspešný projekt Jaguar I-PACE eTROPHY.

Predstavitelia šampionátu už rokujú o ďalších krokoch, ako čo najefektívnejšie zabezpečiť podporný šampionát. Jednou z možností je využitie aktuálnych vozidiel druhej generácie, ktoré by sa od sezóny 2022/2023 preháňali po tých istých okruhoch ako budúce monoposty Gen3.

Šéf Mercedesu vo Formule E, Ian James, pre The-Race prezradil, ako to vidí. „Ak vezmete do úvahy fakt, že od budúcej sezóny budeme mať štatút majstrovstiev sveta, máme zodpovednosť začať premýšľať o tom, ako podporiť mladé talenty a ich príchod do športu, predovšetkým do elektrického motošportu.“

„Máme veľmi jasnú pyramídovú štruktúru smerujúcu hore k F1, či už so spaľovacími alebo hybridnými motormi. Podľa mňa by sa v budúcich rokoch malo niečo takéto vytvoriť aj vo vnútri elektrického motošportu. Je to niečo, za čo by som rozhodne hlasoval a vzhľadom na status majstrovstiev sveta je to niečo, čo by bolo dobré prebrať aj s FIA,“ dodal Brit.

Formula E chce zmysluplnú podpornú sériu

Športový riaditeľ Nissanu Tommaso Volpe pre rovnaký zdroj viac-menej potvrdil slová svojho kolegu. „Ak sa tak stane spôsobom, ktorý dokáže prezentovať technologickú expertízu, tak prečo nie? Môže to byť, napríklad, spôsob školenia alebo nábor nových inžinierov, alebo ich využitie ako odborníkov v oblasti elektrifikácie.“

„Môže to byť veľmi zaujímavá aktivácia, veľmi zaujímavý spôsob, ako vytvoriť ešte silnejšie spojenie s konštruktérmi, ale takisto aj hlavný cieľ, ktorým je naštartovanie mladých talentov. Z pohľadu konštruktérov môže byť zaujímavé všetko, čo slúži našim cieľom, ktoré sú vždy demonštrované našimi technológiami, ale takisto schopnosťou prezentácie našich značiek a produktov,“ dodal Volpe.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *