Mercedes by mal v stredu oznámiť odchod z Formuly E (Video)

Nyck de Vries
foto: Daimler

Mercedes získal v nedeľu oba tituly vo Formule E a ako prvý sa môže tešiť z titulu majstrov sveta. Formula E získala tento štatút len pred touto sezónou.

Nyck de Vries sa stal najmladším šampiónom série a prvým majstrom sveta. Mercedes už vo svojej druhej riadnej sezóne, ak nerátame účasť tímu HWA, vyhral tímovú súťaž. Spokojný bol aj športový riaditeľ Toto Wolff, ktorý pred Sat.1 priblížil nebezpečné momenty, do ktorých sa dostal de Vries. Ten ešte po pretekoch kritizoval počínanie si svojich súperov.

Šampión de Vries skritizoval „neférové“ manévre svojich súperov: Je to hanba (Video)

 

Wolff prežíval tieto momenty intenzívne, ale s nadhľadom. „Dostal sa do sendviča. Nakoniec na tom nezáležalo. Ak by sme aj neuspeli, titul by sme vyhrali. Väčšiu starosť sme si robili o Stoffela. Ak by vypadol, stratili by sme tímový titul. Pohár konštruktérov je pre nás ako výrobcu automobilov veľmi dôležitý. To, že sme získali oba tituly, je pre Mercedes niečo skutočne veľké.“

Práve Vandoornove body za tretie miesto dostali Mercedes pred napokon druhý Jaguar. Ak by Belgičan vypadol, titul by padol do rúk britského konštruktéra.

Z prvenstva sa však napokon teší Mercedes, ktorého budúcnosť v šampionáte je ale otázna. Lepšie povedané nepravdepodobná. Podľa zákulisných informácií by mal Mercedes oznámiť svoj odchod už v priebehu tohto týždňa. S najväčšou pravdepodobnosťou v stredu. Strieborné šípy by mali absolvovať ešte ďalší ročník, ale do éry Gen3 už asi nevstúpia.

Otázne je, čo bude s tímom. V hre je prevzatie tímu Totom Wolffom, ktorý by do Formuly E mohol pritiahnuť Aston Martin, ktorého akcie vlastní. Možný je aj status nezávislého tímu a dopadnúť to môže aj úplne inak.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *