Mercedes chce eliminovať chyby a zlepšiť svoju pozíciu

Stoffel Vandoorne, Ian James a Nyck de Vries
foto: Daimler

Mercedes chce aj vo Formule E zaviesť kultúru „bez viny“, ktorú podľa vlastných slov úspešné využíva v F1. Ako informuje Autosport, výsledkom má byť eliminovanie operačných chýb z minulého roka.

Nemecký konštruktér skončil vlani na konečnom treťom mieste vďaka dvojitému víťazstvu v posledných pretekoch sezóny. Vtedy vyhral Stoffel Vandoorne pred Nyckom de Vriesom. Kým Belgičan poskočil na post vicemajstra, nováčik de Vries sa aj napriek dobrým výkonom počas ročníka musel vyrovnať s jedenástym postom. Doplácal predovšetkým na poruchy a chyby tímu.

V Santiagu mohol Holanďan dosiahnuť svoje prvé pódium, ale nestalo sa tak vinou poruchy bŕzd. V Maroku prekročil maximálny povolený výkon a v druhých berlínskych pretekoch sa mu z ničoho nič vyplo auto. Takéto lapsusy istotne nepatria do vybavenia ambiciózneho pilota.

Šéf tímu Ian James pre Autosport prezradil, že Mercedes robí všetko pre to, aby mohol de Vries bojovať s Vandoornom. „Teraz sa musíme sústrediť, aby sme boli operačne excelentní. Musíme sa uistiť, že mu umožníme vyrovnanosť, vďaka ktorej môže ukázať, čoho je schopný.“

PODCAST: Kalendár prvej časti sezóny prináša niekoľko dôležitých otázok

„Máme zavedený robustný proces, ktorým sa vyrovnávame s chybami, či už technickými alebo operačnými. V rámci našich štruktúr hovoríme o kultúre „bez viny“. Je to veľmi dôležité, pretože to dáva ľuďom príležitosť, aby prišli a veľmi úprimne hovorili o tom, čo sa stalo, bez strachu z odvetných opatrení,“ pokračuje šéf stajne.

„Umožňuje nám to dostať sa k problému a uistiť sa, že sa to nestane opäť. Koniec koncov, stále sme len na začiatku našej cesty. Pokračoval by som vo využívaní tohto faktu na ospravedlnenie? Nie, pretože náš nováčikovský rok je za nami. Nemôžeme chybovať dvakrát, to je jasné,“ tvrdí James.

„Stále sa ideme učiť, ale operačná excelencia a precíznosť, ktoré sú vo Formule E žiadúce, majú prvoradý význam. Sme presvedčení, že náš nový balík je silný. Ak dokážeme tieto chyby eliminovať, dostaneme sa do dobrej pozície. To je naším skutočným zameraním pre siedmu sezónu,“ dodal šéf tímu Mercedes.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *