Mercedes chce v Čile potvrdiť svoj vydarený vstup do Formuly E

foto: Formula E

Nováčikovský tím Mercedes sa pripravuje na druhý víkend aktuálnej sezóny, ktorý privíta juhoamerické Santiago v Čile.

Pre nemeckého konštruktéra to bude premiéra v nevyspytateľných uliciach tamojšej metropoly, ale po úspešnom vstupe do šampionátu bude mať väčšiu chuť na dobrý výsledok. V Rijáde sa o dve tretie miesta pre Strieborné šípy postaral Stoffel Vandoorne. Belgičan je vďaka tomu na druhom mieste priebežného poradia.

„Po prvých dvoch pretekoch sezóny v Saudskej Arábii nasledovala veľmi dlhá prestávka. Mám pocit, že prvé preteky prebehli už naozaj veľmi dávno, preto sa veľmi teším, že budeme opäť jazdiť. Santiago pre nás bude enormnou výzvou. Vlani tam bolo extrémne horúco a teraz to bude rovnaké. Sú to jedny z najťažších pretekoch sezóny. Najmä čo sa týka vyrovnávania sa s horúčavami, ktoré vplývajú na jazdcov, autá a batérie. Dúfam, že dokážeme zopakovať náš výkon z Rijádu. Máme za sebou fantastický debut,“ povedal Vandoorne.

Mercedes svoje postavenie nepreceňuje a vie, že musí pridať

V dobrom svetle sa ukázal aj nováčik Nyck de Vries, ktorý bodoval v prvých pretekoch, druhé však nedokončil a priebežne je deviaty. „Ideme do Santiaga, kde odštartujeme nový kalendárny rok. Po otváracích pretekoch v Rijáde sme mali pauzu. Uprednostnil by som kratšiu prestávku. Myslím si, že na Saudskú Arábiu sme sa pripravili dobré a mali sme vydarený víkend. Chceli by sme v tom pokračovať a nadviazať na tento úspech. Prestávku som využil na oddych po náročnom roku.“

„Z prvého víkendu by som si chcel vziať fakt, že sa nám darilo a pracovať s ním aj vo zvyšku sezóny. Uvedomujeme si však výzvy, ktorým čelíme, a vieme, že súťaž je veľmi tesná. Preto ideme krok za krokom a stojíme nohami pevne na zemi. Sústredíme sa na stanovené úlohy a nechceme sa klamať naším pozitívnym štartom,“ doplnil talentovaný Holanďan.

Vo Formule E som šťastný, povedal nováčik de Vries z Mercedesu

Mercedes na prekvapenie viacerých vedie poradie tímov a šéf tímu Ian James by si toto vedenie rád udržal aj po pretekoch v Čile. „Náš debut bol veľkou motiváciou. Nielen Nyck a Stoffel odviedli úžasnú prácu, ale celý tím predviedol, čoho je schopný. Okrem dvoch pódiových umiestnení sme ukázali vyrovnanú úroveň výkonov. Každopádne, mohli sme sa presvedčiť, o čom Formula E vlastne je. Preteky sú nepredvídateľné a kvalifikačný formát predstavuje vlastné, jedinečné výzvy.“

„Počas posledných týždňov sme sa sústredili na to, aby sme sa z prvých pretekov poučili. V Čile chceme pokračovať v začatej ceste. Teraz ide o zachovanie potrebnej sústredenosti. Na rozdiel od Saudskej Arábie budú vysoké teploty v Čile veľkou výzvou. Preto je našim cieľom bodovať s oboma autami. Celý tím sa už teší na preteky,“ dodal šéf stajne.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *