Mercedes je tretím tímom Formuly E s prestížnou akreditáciou FIA

foto: Daimler

Mercedes sa stal tretím tímom Formuly E, ktorému Medzinárodná automobilová federácia udelila trojhviezdičkovú environmentálnu akreditáciu.

Nemecký konštruktér počas tohto mesiaca úspešne dokončil audit a jeho akreditácia je výsledkom spoločných úspechov jednotlivých sídiel v Brackley a Brixworthe, ku ktorým sa pridal aj Affalterbach, kde sídli jeho partner HWA AG. Práve HWA získalo rovnakú akreditáciu o niekoľko mesiacov skôr. Mercedes je po Virgine a Mahindre tretím tímom, ktorému sa to podarilo.

Program environmentálnej akreditácie z dielne FIA sa zameriava na zvládanie a riešenie dopadov športu na životné prostredie. Jasný a konzistentný environmentálny manažment pozostáva z troch úrovní, po ktorých splnení dostáva konkrétny tím spomínanú akreditáciu.

Šéf Mercedesu predpovedá obojstranné personálne pohyby medzi Formulou E a F1

„Veľmi sa teším, že sa nám to podarilo už po našej nováčikovskej sezóne,“ povedal šéf tímu Mercedes Ian James. „Pridali sme sa k tímu Mercedes v F1 a ostatným tímom, organizátorom a pretekárskym sériám, ktorým sa podarilo dosiahnuť tento míľnik. Máme zodpovednosť nielen voči požiadavkám FIA, ale voči všetkému, čo môže znížiť úroveň uhlíkovej stopy. Preto je to pre nás veľmi dôležité. Musíme sa ale snažiť, aby sme si boli istí, že sme čo najudržateľnejší. A presne to plánujeme robiť.“

Počas nasledujúcich dvanástich mesiacov tím nasmeruje svoje úsilie k dvanástim „cieľom udržateľnosti“. Tie siahajú od špecifických školení a vzdelávania o udržateľnosti až po zmeny v procese nakupovania a postupe cestovania.

Výkonný riaditeľ Formuly E, Jaime Reigle, povedal: „Sme nadšení, že tím Mercedes získal túto akreditáciu. Je povzbudzujúce, že tímy Formuly E sa snažia o najlepšie postupy v oblasti, ktoré sú základom Formuly E. Mercedes získal toto prestížne ocenenie za svoje úsilie v oblasti udržateľnosti a verím, že to ešte viac posilní jeho odhodlanie v súvislosti s hnutím FIA #PurposeDriven.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *