Mercedes má za sebou ďalší víkend dvoch tvárí: Emocionálne je to veľmi náročné (Video)

foto: Formula E

Mercedes má za sebou ďalší turbulentný víkend vo Formule E, ktorý vyvrcholil nedeľným triumfom Stoffela Vandoorna.

Nemecký konštruktér zažil v Ríme rovnaký extrém ako v Rijáde, kde Nyck de Vries najprv vyhral prvé preteky, ale v druhých bol Mercedes prakticky neviditeľný. Pravda, vo veľkej miere za to mohli okolnosti, ktoré vyplynuli po nehode Edoarda Mortaru z Venturi. Všetky autá s motormi Mercedes totiž museli štartovať z chvosta štartového roštu.

Teraz sa poradie udalostí vymenilo. V sobotných pretekoch nedokončil preteky Vandoorne a ani jeho kolega Nyck de Vries. Obaja skončili po vzájomnej kolízii, ktorá nasledovala po náhlom spomalení dovtedajšieho lídra Lucasa di Grassiho.

Nedeľa však priniesla zmenu a aj keď de Vries opäť nedokončil preteky, tentoraz po kolízii so Samom Birdom, za čo sa na štarte vo Valencii posunie o päť miest dozadu, Vandoorne dokázal zvíťaziť.

Bird je lídrom aj po vypadnutí, de Vries si odpyká trest vo Valencii (Video)

Šéf tímu Ian James pre The Race povedal: „To, čo sa stalo v sobotu, bolo úplne mimo kontroly, takže v tomto ohľade sme museli držať hlavy dole a uistiť sa, že nedeľné preteky zvládneme tak, ako sme ich napokon zvládli. Tím je odolný, dokáže stlačiť resetovacie tlačidlo a na druhý deň sa vrátiť so správnym sústredením a správaním. Preto im patrí absolútny kredit.“

Podľa prvého muža tímu by už aj stačilo tých rôznorodých víkendov. „Teším sa na krvavý víkend bez vrcholov a pádov, bolo by to pekné. Je to emocionálne veľmi vyčerpávajúce, tieto absolútne dvojité preteky ako na horskej dráhe.“

Vandoorne s druhým víťazstvom vo Formule E, druhý Sims prekabátil Wehrleina (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *