Mercedes nasleduje kroky kolegov z F1 a preteky v Berlíne odjazdí s čiernym lakovaním (Foto)

Foto: Daimler AG

Mercedes pokračuje v boji proti rasizmu a svoju filozofiu vyjadrí zmenou lakovania, podobne ako v prípade jeho tímu v F1. Všetkých šesť finálových podujatí absolvujú Stoffel Vandoorne a Nyck de Vries v čiernom prevedení svojich vozidiel.

Nemecký konštruktér podľa vlastných slov odmieta rasizmus a všetky formy diskriminácie, obhajuje všetky formy diverzity. Počas druhého augustového víkendu (8. a 9. augusta) budú všetky štyri autá Mercedesu v F1 a vo Formule E súťažiť v čiernom prevedení. Navyše, autá Vandoorna a de Vriesa budú zahŕňať nápisy – End Racism.

Bude Mercedes čiernym koňom berlínskeho finále?

„Vždy sme sa jasne stavali proti rasizmu a všetkým formám diskriminácie, keďže tie v našom tíme, našom športe a našej spoločnosti nemajú miesto,“ povedal šéf tímu Ian James. „Avšak, posledné udalosti zo sveta ukazujú, že my všetci musíme našu platformu využívať ešte viac na to, aby sme sa vyjadrovali proti rasizmu a diskriminácii. Ako súčasť rodiny Mercedes-Benz Motorsport týmto vysielame jasný signál hovoriaci o potrebe zmeny.“

Podľa dostupného stanoviska si tím uvedomuje, že zmeny nenastanú okamžite, ale že je to dlhý a náročný proces. Mercedes potvrdil, že za jeho vyjadrením netreba hľadať iba rasovú diskrimináciu, ale aj všetky ďalšie formy utláčania.

Foto: Daimler AG
Foto: Daimler AG
Foto: Daimler AG

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *