Mercedes opäť ako na horskej dráhe, Vandoorne ani nehovoriac (Video)

Stoffel Vandoorne
foto: Formula E

Víkendová dvojitá Valencia E-Prix priniesla Mercedesu podobný priebeh ako dvojité preteky v Rijáde a Ríme. Jeden veľmi vydarený deň a potom katastrofu, prípadne naopak.

Líder priebežného poradia Nyck de Vries v sobotnom šialenstve vyhral, včera skončil šestnásty. Stoffel Vandoorne to mal ešte náročnejšie. V sobotu vyhral kvalifikáciu, ale následne o pole position prišiel kvôli zle označeným pneumatikám. Aj napriek štartu z posledného miesta dokázal skončiť tretí.

Včera štartoval opäť zo zadných priečok, postupom času sa prebojovával dopredu a siahal na body. Jeho snaženie však ukončila kolízia so Sébastienom Buemim na Nissane, po ktorom skončil Belgičan s poškodeným monopostom a ako jediný preteky nedokončil. Buemi za kolíziu potrestaný nebol.

„Až do tohto incidentu to pre nás boli veľmi solídne preteky,“ zhodnotil Vandoorne pre The Race. Na začiatku sme sa upokojili, pokúšali sme šetriť energiu a potom sme sa snažili o útočné manévre v správnych miestach a v správny čas. Lynn si šiel po útočný režim a keď tak niekto spravil, tak došlo k zhluku áut pred deviatou zákrutou.“

„Takže som musel Séba trochu obmedziť a pokúšal som sa ho obehnúť v desiatej zákrute. Myslím, že o mne vedel a takisto sa snažil udržať si pozíciu. Takže nakoniec to boli dvaja na jedno miesto a nevyšlo to. Bol to jednoznačne pretekársky incident,“ dodal Belgičan.

Mercedes vyhral na každej z tohtoročných tratí. Následne však prichádza výrazný výsledkový prepad. V priebežnom poradí má 23-bodový náskok pred druhým Jaguarom a medzi pilotmi vedie de Vries práve pred Vandoornom.

Skvelý návrat BMW znamená prvé víťazstvo nováčika Dennisa vo Formule E! (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *