VIDEO: Mercedes opúšťa DTM a v roku 2019 vstúpi do Formuly E

Mercedes - lakovanie

To, o čom sa už dlhšie hovorilo, sa konečne stalo realitou. Mercedes, ďalší nemecký výrobca, potvrdil vstup do Formuly E od sezóny 2019/2020. Podľa doterajších náznakov mal nemecký konštruktér vstúpiť do elektrickej kategórie o rok skôr. Ešte pred potvrdením vstupu do FE bol zároveň ohlásený odchod značky z DTM a to po budúcej sezóne.

Ročný posun

„Je to skvelý deň, keďže vítame v rodine Formuly E značku Mercedes, čím sa opäť zvyšuje počet výrobcov, ktorí sa pripájajú k elektrickej revolúcii. Ukazuje to, ako sa mení celý svet, nielen motoršport, ale celý automobilový priemysel. Sme svedkami transformácie, ktorá najprv zmení naše mestá a potom naše cesty. Formula E je šampionát, ktorý túto zmenu stelesňuje. Spoločne s našimi tímami a konštruktérmi posúvame hranice technológií,“ nechal sa počuť šéf FE Alejandro Agag.

Podporovateľom elektrickej kategórie je aj prezident FIA, Jean Todt: „Som veľmi šťastný, že vidím ďalšieho konštruktéra, ktorý sa viaže k šampionátu Formula E. Mercedes-Benz pôsobí v motoršporte od úplných začiatkov a teraz sa pripája k najnovšej kapitole pretekárskej histórie – k Formule E. To dokazuje, že vízia a koncept šampionátu sú v súlade s vývojom elektrických vozidiel a technológií, ktoré zaujímajú konštruktérov.“

Vstup do FE potvrdil športový riaditeľ Mercedesu, Toto Wolff: „V motoršporte, ako aj v každej inej oblasti, chceme byť na špici prémiového segmentu a chceme spoznávať nové inovatívne projekty. S Formulou 1 a Formulou E sme našli presný balans. Formula E je ako vzrušujúci start-up – ponúka úplne nový formát, kombinuje preteky so silným charakterom podujatí s cieľom prezentovať súčasné a budúce technológie. Elektrifikácia sa vo svete cestných vozidiel už deje a Formula E ponúka výrobcom zaujímavú platformu, prostredníctvom ktorej môže túto technológiu priniesť novému publiku. A to všetko s kompletne novým druhom pretekov, odlišným od všetkého ostatného. Som potešený, že sme dokázali posunúť náš možný vstup na sezónu 2019/2020. To nám dodá dostatok času, ktorý potrebujeme na pochopenie série.“

Lakovanie na obrázku je len informatívne a pochádza z dielne Seana Bulla, ktorý takto navrhol lakovania pre viaceré značky. Pozrite si ich TU.

Zdroj: FIAFormulaE.com, foto: Sean Bull