Mercedes predstavil auto aj dvojicu pilotov! (Foto)

foto: Daimler AG

Továrenský tím Mercedes-Benz EQ dnes predstavil monopost, s ktorým vstúpi do svojej prvej sezóny vo Formule E. Stalo sa tak počas autosalónu vo Frankfurte. Za volantom strieborných šípov uvidíme Stoffela Vandoorna a nováčika Nycka de Vriesa.

Šéf stajne Ian James sa počas prvej sezóny zameriava predovšetkým na získavanie skúseností. Vyzdvihol prácu stajne HWA, ktorá bola vlani predskokanom Mercedesu. „Tu nikdy neuvidíte dominanciu jedného tímu ako v iných sériách. Je to dané štruktúrou šampionátu a myslím si, že je to takto lepšie. Očakávam, že to bude náročné a aj ja sa budem snažiť, aby sme boli čím skôr čo najrýchlejší. Dúfam, že počas ročníka aspoň trochu zažiarime. Veľmi po tom túžim.“

Novou tvárou série bude aktuálny pilot F2 Nyck de Vries, ktorý má za sebou niekoľko testov s vozidlom Silver Arrow 01. Holanďan dostal prednosť pred minuloročným jazdcom HWA Garym Paffettom a bývalým jazdcom F1 Estebanom Gutiérrezom, ktorý už takisto zažil preteky elektrického kolotoča vo vozidle Techeetah.

„Začiatkom tejto sezóny som sa venoval simulátoru F1 a postupne sme budovali náš vzťah. Myslím si, že je to v tejto fáze pre mňa ten správny krok. Formulu E už nejaký čas pozorne sledujem a stáva sa z nej veľmi silný hráč vo svete motoršportu. Vždy sa snažím byť súčasťou nových programov a vývoja, pretože sa pri tom veľa naučíte,“ dodal nováčik.

„Pri pohľade na jeho výsledky vo Formule 2 je jasné, že je nesmierne talentovaný. Počas testov ukázal, že aj napriek mladému veku jazdí vyzreto, čo je pre ďalší vývoj kľúčové. Bude skvelým prídavkom k skúsenejšiemu Stoffelovi. Pre mňa je dôležité, že máme talentovanú dvojicu jazdcov, ktorá dokáže komunikovať a byť súčasťou vývojového procesu,“ dodal James.

foto: Daimler AG
foto: Daimler AG