Mercedes predstavil jazdcov i monopost EQ Silver Arrow 02 (Foto+Video)

foto: Daimler

Mercedes dnes predstavil nielen svoju jazdeckú dvojicu, ale aj podobu monopostu a nových partnerov. Už dlhšie bolo zrejmé, že jazdcami tímu zostanú Nyck de Vries a Stoffel Vandoorne. Niekdajší jazdec HWA, Gary Paffett, pokračuje v tíme ako poradca pre športovú a inžiniersku oblasť a je takisto rezervným a vývojovým jazdcom.

Nemecký konštruktér sa rozhodol pre prechod k novej pohonnej jednotke a zvolil si prvý homologizačný termín. Najprv sa zdalo, že sa Mercedes rozhodne pre ponechanie si vlaňajšieho balíka, avšak po počiatočných testoch sa priklonil k novej pohonnej jednotke. Aj keď definitívne rozhodnutie ešte nepadlo. „Z nášho pohľadu je naším zámerom prvý homologizačný termín. Šiesta sezóna bola pre nás v pozícii konštruktéra prvou a prirodzene to bolo o množstve vzdelávania a zvykania. Naším zámerom je teda prvý termín, aj keď sme sa ešte úplne nerozhodli,“ dodal šéf tím Ian James.

Monopost s označením EQ Silver Arrow 02 teraz absolvuje bezpečnostné nárazové testy a poslednú fázu homologizačného procesu, ktorý vyústi do trojdňových testov vo Valencii na konci novembra. Tím absolvoval minulý týždeň niekoľkodňový test na španielskom okruhu Calafat s oboma jazdcami. Šéf tímu sa pristavil aj pri predĺžení zmlúv pre Vandoorna a de Vriesa. „Rozhodovanie bolo veľmi ľahké, pretože za oboch hovoria výsledky. Obaja si v minulej sezóne počínali obdivuhodne.“

Stoffel Vandoorne, Ian James a Nyck de Vries
foto: Daimler

Vandoorne sa stal vicemajstrom sezóny a pre de Vriesa to bolo jedenáste miesto v konečnom poradí. „Už mnohokrát som hovoril o zložitosti Formuly, ktorá je úplne iná ako ostatné série. Jazdec podľa mňa zohráva nesmierne dôležitú úlohu nielen z pohľadu rýchlosti, ale aj v oblasti spätnej väzby smerom k tímu, ktorá je potom využívaná pri vývoji. Obaja sa tejto úlohy zhostili veľmi dobre,“ doplnil James.

Mercedes počas uplynulých dní predstavil dvojicu partnerov. Spoločnosť DJI sa postará o „najnovšie letecké zábery a kreatívnu kamerovú technológiu, aby fanúšikom priblížila dianie na trati.“ Modis bol menovaný za oficiálneho inžinierskeho partnera. V praxi to bude vyzerať tak, že táto spoločnosť prispeje svojou expertízou v oblasti technickej konzultácie.

foto: Daimler
foto: Daimler
foto: Daimler

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *