Mercedes prerušil bodovú sériu, Vandoorne a de Vries havarovali (Video)

Stoffel Vandoorne
foto: Formula E

Mercedes má za sebou zatiaľ najmenej vydarený víkend vo Formule E. Nemecký konštruktér mal body na dosah, napokon však z Mexika odišiel s nulou.

Úvod pretekov priniesol Stoffelovi Vandoornovi posun o päť miest vyššie a v priebehu E-Prix sa zdalo, že zaboduje aj štvrtýkrát v rade. Krátko pred koncom však pri snahe udržať si piate miesto kolidoval so stenou a z pretekov musel odstúpiť.

„Po týchto pretekoch som veľmi sklamaný. Prišli sme o množstvo bodov. Bol som na piatom mieste, keď prišiel moment v tretej zákrute. Nemal som šancu vyhnúť sa stene. Veľmi ma to kvôli celému tímu mrzí, keďže sme mohli bodovať. Nevzdávame sa a v Marrákeši budeme silnejší,“ povedal štvrtý muž priebežného poradia.

 

Nováčik Nyck de Vries sa krátko po štarte dostal na druhé miesto a neskôr sa pohyboval v prvej päťke. V súboji o piate miesto sa dostal pod tlak zo strany Antónia Félixa da Costu, čo vyústilo do nepríjemnej nehody s Robinom Frijnsom. Mladý Holanďan musel z podujatia takisto odstúpiť.

„Žiaľ, moje preteky ukončila stena. Po nehode som zašiel za komisármi a pozrel som si nehodu. Zdalo sa mi, že to bola technická porucha a ja som bol len pasažierom. Chcem sa ospravedlniť za to, čo sa tam stalo, ale faktom je, že som tomu nedokázal zabrániť. Každopádne, teraz sa sústredím na ďalšie preteky v Marrákeši,“ povedal de Vries, ktorý je priebežne jedenásty.

Mercedes je aj napriek nule na treťom mieste medzi tímami. Šéf tímu Ian James bol bezprostredne po pretekoch veľmi napätý. „Emóciu sú stále čerstvé. Žiaľ, Mexiko opúšťame bez bodov. Oboch našich jazdcov vyradili incidenty. Voláme to skúsenosť, ktorá buduje charakter celého tímu. Ten mimochodom podal počas víkendu skvelý výkon. Teraz sa musíme zoskupiť a uistiť sa, že do ďalších pretekov vstúpime s chladnou hlavou.“

Evans sa raduje z druhého triumfu vo Formule E, rovnako ako Jaguar (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *