Mercedes presťahuje svoj kompletný tím Formuly E na základňu F1

foto: Daimler

Mercedes robí zmeny a svoj tím pre Formulu E presťahuje na základňu F1 v britskom Brackley. Stane sa tak pred štartom sezóny 2021/2022. Informuje o tom The-Race.

Prechodná fáza bude trvať počas budúceho kalendárneho roka, po ktorom by mali tímy F1 a Formuly E pôsobiť pod jednou strechou. Momentálne sú jednotlivé oddelenia roztrúsené po rôznych lokalitách, vrátane juhonemeckého Affalterbachu, kde má sídlo predchodca Mercedesu vo Formule E a dlhodobý partner HWA. Pohonná jednotka je navrhovaná a riadená oddelením Mercedes AMG High-Performance Powertrains, ktoré sídli v britskom Brixworthe.

Zmeny prichádzajú po zavedení nákladového stropu, ktorý vstúpi do platnosti začiatkom nového roka. Tímy F1 budú môcť počas sezóny 2021 minúť dokopy 175-miliónov dolárov. Šéf tímu Formuly E, Ian James, prezradil, že „ nie je najrozumnejšie mať päť základní v dvoch krajinách. V nasledujúcich rokoch budeme mať takto možnosť posilniť synergiu. V prvom rade je to rozhodnutie Formuly E, ale robí sa to so zreteľom na širší motošportový obraz.“

Mercedes len pred niekoľkými dňami potvrdil, že v jeho monopostoch uvidíme aj počas budúcej sezóny Stoffela Vandoorna a Nycka de Vriesa. Nemecký konštruktér viac-menej potvrdil aj to, že do novej edície vstúpi s novou pohonnou jednotkou.

PODCAST: Audi, BMW a Mercedes predstavili jazdcov, Extreme E odštartuje v marci

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *